Zpět na » » Derby pražských "S" budou na O2 TV Sport poprvé v historii komentovat ženy

- Derby pražských "S" budou na O2 TV Sport poprvé v historii komentovat ženy

Derby pražských © o2tv.cz - Klára Janáčková a Kristýna Schicková

1

Líbilo se

02.04. - Stanice O2 TV Sport si na dlouho očekávaný souboj mezi Slavií a Spartou připravila jednu zajímavou novinku. Přímý přenos z pražského derby bude doprovázet i ženský komentář. Stane se tak poprvé v historii nejvyšší domácí fotbalové soutěže. Za mikrofon usedne Klára Janáčková, bývalá profesionální tenistka a nyní komentátorka, a také Kristýna Schicková, influencerka a sestra fotbalisty Patrika Schicka.

Od prvního vzájemného souboje mezi Slavií a Spartou uplynulo již 125 let. V pořadí 298. derby exkluzivně nabídnou v neděli 11. dubna od 17.45 hodin stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Svou premiéru zažije ženský komentář fotbalového televizního přenosu.

"V zahraničí se stalo již běžnou praxí, že vybrané sportovní přenosy komentují ženy. I u nás v redakci dostávají pravidelně prostor, ať už na pozicích reportérek nebo například při komentování tenisu. Nyní chceme vyzkoušet čistě ženský komentář i u fotbalu. Derby pohledem Kláry Janáčkové a Kristýny Schickové přinese nový zážitek. Těším se na zajímavé porovnání a zároveň věřím, že se nám k přenosu podaří přilákat i ženské publikum," uvedl Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Díky moderním technologiím televize O2 TV si každý divák může vybrat, zda zvolí zvukovou stopu tradičně s mužským komentářem, který zajistí zkušené duo Tomáš Radotínský a Milan Štěrba, nebo si derby poslechne v doprovodu žen. Komentář v podání Kláry Janáčkové a Kristýny Schickové bude k dispozici i v rámci výběru v multidimenzi na kanále O2 TV Fotbal.

"Přála bych si, aby se čím dál více žen objevovalo u sportovních přenosů. Ženy naplňuje stejná vášeň a nadšení, rovněž umíme zapáleně fandit a dávat najevo emoce. Není to pouze u fotbalu, ale obecně ženy sport milují. Jen nám občas chybí potřebné sebevědomí, abychom se prosadily v ryze mužském prostředí," říká influencerka a úspěšná modelka Kristýna Schicková. "Budu se snažit přinést zajímavé informace ze zákulisí, ať se fanoušek dozví i něco navíc. Máte se na co těšit," dodává s úsměvem sestra reprezentanta Patrika Schicka, jenž působí v bundesligovém Leverkusenu.

"Je to velká výzva! Poprvé komentovat fotbal, navíc přímo ze stadionu. Doufám, že k nám budou diváci shovívavější, přeci jen se jedná o premiéru. Chceme nabídnout trochu jiný pohled, odlehčený a třeba i zábavnější," prozradila Klára Janáčková, která se po úspěšné tenisové kariéře vrhla na komentátorské řemeslo. Pravidelně svým hlasem doprovází přímé přenosy na kanále O2 TV Tenis.

Stanice O2 TV Sport byla jedna z prvních, která již před lety nabídla ženský komentář u tenisu. Bývalé tenistky Klára Suchoň Koukalová i Klára Janáčková patří stabilně do komentátorského týmu a těší se velké přízni od diváků. V redakci nechybí ani Denisa Doležalová, jež přináší rozhovory a novinky z hrací plochy ve FORTUNA:LIZE, a také reportérka Tereza Kubíčková, kterou dobře znají fanoušci hokejové Tipsport extraligy.

Redakce / o2tv.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

ovmartin23
Reklama
Reklama
Nejnovější články