Zpět na » » Přestup sparťanského Adama Karabce do Marseille? Zatím je moc brzo

- Přestup sparťanského Adama Karabce do Marseille? Zatím je moc brzo

Přestup sparťanského Adama Karabce do Marseille? Zatím je moc brzo © sparta.cz - Adam Karabec

6

Líbilo se

15.03. - Českými médii koluje čerstvá informace, že francouzský tým hrající tamní nejvyšší soutěž, má zájem o sedmnáctiletého Adama Karabce, který působí ve Spartě. Podle španělských a francouzských médií by k údajnému přestupu mohlo dojít během léta. My se pojďme společně zamyslet nad tím, jak moc je tato varianta reálná?

Prozatimně se Marseille v ligové tabulce nachází na pátém místě. Přesto ve Francii už myslí na další sezónu a poohlížejí se po možných posilách. Je to také z toho důvodu, že v týmu, který vede trenér Sampaoli Jorge je hodně hráčů pouze na hostování a očekávají se hromadné odchody.

Adam Karabec si v české nejvyšší soutěži připsal první start již v šestnácti letech a od té doby nastoupil do 22 zápasů FORTUNA: LIGY. Letošní podzim okořenil i pěti starty v Evropské lize, kde si připsal jednu asistenci.

Výrazněji na sebe upozornil v posledních dvou ligových zápasech, kdy nastřílel vždy po jedné brance a za A-tým Sparty se prosadil celkem třikrát. Přesto si myslíme, že na velký přestup je ještě brzo. Proč?

Karabec herní kvalitu, aby si v budoucnu zahrál jednu z nejprestižnějších soutěží, určitě má, ale musíme si uvědomit, že je to pořád sedmnáctiletý kluk, který potřebuje trvalé zázemí a klidné domácí podmínky pro osobní i fotbalový růst.

V době, kdy se má přestup uskutečnit, Adam bude již plnoletý, ale jako problém vidím jazykovou bariéru, i když v týmu by se hovořilo více jazyky a nejenom francouzsky. Než by se stihl ve Francii aklimatizovat, tak by to mohlo mít negativní dopad na jeho výkony na hřišti, a navíc je otázkou, jestli by do Francie odešla i jeho přítelkyně, protože pokud ne, tak by tam neměl žádnou oporu a angažmá by nemuselo skončit úspěšně.

Za nejrozumnější řešení považuji nechat Adama ve Spartě ještě minimálně jednu, dvě sezóny, protože v tomto klubu může i nadále fotbalově růst a velký přestup bych nechal až na dobu, kdy bude všechno stoprocentně připravené.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články