Zpět na » » Slavia poslala svého mladého hráče na hostování do druhé ligy. O koho se jedná?

- Slavia poslala svého mladého hráče na hostování do druhé ligy. O koho se jedná?

Slavia poslala svého mladého hráče na hostování do druhé ligy. O koho se jedná? © fcsbvlasim.cz - Matěj Jurásek si zahraje druhou ligu za Vlašim

3

Líbilo se

05.03. - SLEDUJEME V posledních dnech jsou Slavie plné noviny. Spekuluje se nad všemožnými přestupy jejich hráčů do prestižních zahraničních lig. Aby toho ještě nebylo málo tak i pohárové utkání proti Karlovým Varům ukázalo další možné budoucí hvězdy. Zářil totiž sedmnáctiletý Višinský, ale jednoho stejně starého hráče se Pražané zbavili. Na hostování do Vlašimi odešel Matěj Jurásek.

Když jsem viděl sestavu Slavie proti Karlovým Varům, kde bylo plno mladíků, tak jedno jméno mi v zápasové nominaci chybělo. Až poté jsem zjistil, že Matěj Jurásek byl poslán na hostování do druhé ligy, aby si tam vyzkoušel profesionální dospělý fotbal. Není jediným hráčem, který zamířil do zmíněné Vlašimi. Společně s ním odešel i brankář Jakub Markovič, který je o dva roky starší. A co to pro mladého Juráska může znamenat?

Na jednu stranu je dobře, že odešel na hostování a může sbírat zkušenosti v druhé nejvyšší soutěži, která díky soubojové náročnosti patří k těm těžším. Určitě mu to dá víc, než hrát ČFL za B - tým Slavie. Na druhou stranu tento mladík musí pořád na sobě pracovat, protože pokud se chce vrátit do Slavie a být v A - týmu, tak musí být stoprocentní, protože konkurence ve Slavii je obrovská a nikdo nemá své místo jisté.

Matěj Jurásek nastupoval za Slavii zatím ve třech utkáních. To nejvýznamnější bylo v Evropské lize proti Leverkusenu a nutno zdůraznit i zápas proti Opavě, kde odehrál dobrou poslední desetiminutovku a málem skóroval. Nyní ho bude čekat větší herní vytížení, které začne v neděli zápasem proti Táborsku, které bojuje o záchranu, zatím co Vlašim hraje klidný střed.

My budeme tohoto perspektivního fotbalistu i nadále sledovat a uvidíme, jestli se třeba do Slavie po uplynutí hostování vrátí a zvládne se prosadit.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články