Zpět na » » Trpišovský představil v poháru několik nových hvězd. Zářil sedmnáctiletý Denis Višinský

- Trpišovský představil v poháru několik nových hvězd. Zářil sedmnáctiletý Denis Višinský

Trpišovský představil v poháru několik nových hvězd. Zářil sedmnáctiletý Denis Višinský © slavia.cz - Denis Višinský si připsal první start v profesionálním fotbale

4

Líbilo se

03.03. - Utkání MOL CUPu mezi Slavií Praha a Karlovými Vary dopadlo lépe pro domácí. Tým hrající ČFL si z Edenu odvezl prohru 10:3. Vzhledem k tomu, že hráči třetí ligy nejsou z větší části profesionálové a možnost trénovat na tento zápas, dostali na výjimku od ministerstva, tak ti prohru budou brát s nadhledem a jsou rádi, že vůbec mohli takové utkání odehrát a vstřelit tři branky.

Slavie zvolila sestavu plnou mladíků. Hvězdy jako Sima, Kolář a Stanciu do utkání vůbec nezasáhli a po náročném programu, který absolvovali minulý týden, měli zasloužený odpočinek. Přesto Jindřich Trpišovský může mít strach z pomyslných zákazníků, kteří mu budou chtít rozkoupit i hvězdy, které sotva vylézají na fotbalový povrch.

Teď mluvím o sedmnáctiletém Denisu Višinském, který debutoval v A-týmu Slavie a nutno říct, že lepší začátek profesionální kariéry si tento kluk nemohl přát. Velký moment pro něho muselo být i to, že si ho Jindřich Trpišovský vzal na lavičku náhradníku už v zápase Evropské ligy proti Leicesteru. Tam ještě do hry nezasáhl.

Dneska vstřelil dvě branky a postaral se i o dvě asistence, kdy přesnou nahrávkou vybídl dvakrát Stanislava Tecla, který vždy skóroval. Nutno říci, že Stanislav Tecl si připsal gólové hody, protože branky vstřelil celkem čtyři, ale vraťme se zpátky k Višinskému.

Do Slavie přišel tento mladík z Mělníka a nyní o něm píší už všechna česká média, možná i zahraniční. Jednu věc mu ale nezávidím. Jsou to poplatky, které bude muset pokladníku Přemyslu Kovářovi zaplatit za první start, dva góly, dvě asistence, a hlavně první vítězství. Jsou to, ale příjemné starosti, protože jsou stovky takových mladých hráčů, kteří by rádi za Slavii chtěli nastoupit, ale kapacity jsou omezené.

Závěrem by se dalo polemizovat nad třemi obdrženými góly, co Karlovy Vary v Edenu vstřelily. Komu z ligových týmu se podařilo Slavii vstřelit v jednom utkání tři góly, když Leicesteru se ve dvou utkáních Evropské ligy nepodařilo vstřelit ani branku.

Základní sestavy:

Domácí: Stejskal - Masopust, Kúdela, Kacharaba, Dorley - Traore - Lingr, Beran, Rigo, Višinský - Tecl

Hosté: Chára - Pěkný, Tůma, Brabec - Dubnička - Vyleta, Skala, Prágr, Jáša- Maňák - Vokáč

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články