Zpět na » » Kdo je nový trenér Baníku Ondřej Smetana? V trenérské sféře ještě neokoukané jméno

- Kdo je nový trenér Baníku Ondřej Smetana? V trenérské sféře ještě neokoukané jméno

Kdo je nový trenér Baníku Ondřej Smetana? V trenérské sféře ještě neokoukané jméno © fcb.cz - Novým trenérem Baníku se stal Ondřej Smetana

4

Líbilo se

27.02. - Utkání 21. kola FORTUNA: LIGY mezi ostravským Baníkem a Teplicemi bylo pro hlavního trenéra Luboše Kozla to poslední. Zápas nezvládl a Baník remizoval 1:1. Majitel Brabec ho s okamžitou platností odvolal a nechal ho nahradit dosavadním trenérem B - týmu Ondřejem Smetanou, kterému budou pomáhat Václav Daněk, Ivo Staš a Jan Baránek mladší.

Všechno to začalo už v minulém kole, kdy Baník prohrál s Pardubicemi 3:2 a když se novináři ptali majitele klubu pana Brabce na dojmy z utkání, tak pouze při nástupu do svého auta odpověděl: „Musím se uklidnit, jsem nasra.ej.“ Tato věta znamenala hodně a dnešním datumem jsou Kozlovi dny v Baníku definitivně sečteny. A kdo vůbec je nový nástupce Ondřej Smetana?

Je to osmatřicetiletý vůdce, který v Baníku do dnešního dne působil jako hlavní trenér B-týmu, se kterým hrál MSFL a v tabulce se s týmem nacházel na deváté příčce. Právě tato soutěž se už delší dobu kvůli špatné pandemické situaci nehraje, tak tento ještě nezkušený kouč dostává příležitost v A-týmu. Ve své kariéře působil jako hráč např. v Liberci, ve Slovácku, ale má za sebou i několikaleté zahraniční angažmá v německých soutěžích.

Je jasné, že situaci nebude mít jednoduchou. Oproti třetí lize na něho bude upřena obrovská pozornost a pokud si bude chtít svoji pozici ujistit, bude muset s hráči rychle něco udělat, tak aby v následujících zápasech, tým, který chce hrát o Evropu, předvedl fotbal, jenž se bude fanouškům líbit.

Už za týden jede Baník do Edenu a zápasy se Slavií bývají často vyhrocené. Nicméně, když se na to podíváme realisticky, tak šance na body jsou celkem malé a času na přestavbu týmu, nový trenér moc nemá. Mnohem důležitější pro jeho osobu bude až ten další domácí zápas proti Příbrami, kde se bude očekávat jednoznačné vítězství.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Banfan - 27.02. Odpovědět

Huráá, néni možné.. To byl výmysl angažovat kozla..
Smajlík 12

Banfan
Nejnovější články