Zpět na » » Rozhodčí Pechanec nezvládl závěr utkání pražské Slavie v Karviné

- Rozhodčí Pechanec nezvládl závěr utkání pražské Slavie v Karviné

Rozhodčí Pechanec nezvládl závěr utkání pražské Slavie v Karviné © slavia.cz - van Buren při útoku Slavie

6

Líbilo se

24.01. - VIDEO Při sledování 16. kola FORTUNA: LIGY mezi domácí Karvinou, která hostila pražskou Slavii, mě na první pohled nic nějak extra nezaujalo. Slavia si hrála svoji hru, tvořila šance a jednoznačně vyhrála 1:3. Ovšem závěr utkání důvody k diskuzi nabídl a postaral se o ně hlavní rozhodčí Ondřej Pechanec.

V 82. minutě po shlédnutí videa nařídil tento rozhodčí velice diskutabilní penaltu pro Karvinou, která redukovala nepříznivé skóre zápasu. Já osobně nerozumím tomu, proč takový střet, pokud to střetem vůbec můžu nazvat, končí pokutovým kopem. Pokud se ve fotbale v blízké budoucnosti budou nařizovat podobné penalty, tak to zcela jistě pohřbí tento sport. Ovšem oproti tomu, co se dělo v následujících minutách, je tahle záležitost maličkostí

Psala se 93.minuta a karvinský golman Bolek vyběhl z pokutového území a nohou srazil slavistického Lingra. Pechanec nechal Slavii jít na prázdnou branku, ale situace gólem neskončila, proto nařídil pro hosty rohový kop. To, že Lingr byl trefen prudce do oblasti těla a hlavy, sudího vůbec nezajímalo a neobtěžoval se ani udělit žlutou kartu. Naštěstí VAR neselhal a po shlédnutí videa Pechanec své rozhodnutí opravil a karvinský brankář uviděl po zásluze červenou kartu. Kvůli tomu, že Karviná už měla vypotřebovaná všechna střídaní, tak do brány si na posledních pár sekund stoupl záložník Janečka.

Pokud rozhodčí v Česku nebudou surové zákroky trestat hned a bude jim neustále pomáhat VAR, tak se vtipů a posměšků na svoji osobu nikdy nezbaví. Poslední situace byla tak jasně viditelná, že mezinárodní rozhodčí, což Pechanec je, ji musí umět řešit i bez videa a pokud opakovaně selhává, tak nemá na mezinárodní listině sudích, co dělat.

Kamil Zalabák / fotbalporttal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články