Zpět na » » Fortuna:liga hlásí návrat: O vikendu vyzve ostravský Baník Spartu

Fortuna:liga hlásí návrat: O vikendu vyzve ostravský Baník Spartu

Fortuna:liga hlásí návrat: O vikendu vyzve ostravský Baník Spartu © sparta.cz - Sparta v utkání s Baníkem Ostrava

3

Líbilo se

13.01. - Po velmi krátké zimní přestávce, kdy hráči měli minimum volna, se diváci u televizních obrazovek znovu dočkají napínavých zápasů z české nejvyšší soutěže. Již v pátek 15. ledna startuje první zápas jarní části FORTUNA: LIGY a dalších osm zápasů bude během víkendu následovat. A o co se vůbec hraje?

Vzhledem k tomu, že žádný tým se nepohybuje v klidném středu tabulky, tak to budou zápasy buď o příčky zajištující evropské poháry, nebo v horším případě boje o záchranu.

V pátečním utkání nás čeká souboj mezi letos nestabilními Teplicemi, a naopak rozjetým Jabloncem, který z posledních sedmi soutěžních zápasů pouze jednou ztratil tříbodový zisk v zápase s Karvinou. Hosté si budou chtít udržet průběžné druhé místo, tudíž nic jiného, než tři body budou v očích Petra Rady zklamáním. Domácí řeší jiné starosti, ne že by byli na dně tabulky, ale náskok na sestupující týmy je pouze sedm bodů a následnou prohrou by se mohl rapidně snížit. Uvidíme, jakou taktiku současný trenér Kučera na hosty z Jablonce vymyslí.

V sobotu je na programu pět utkání: Mladá Boleslav: Brno, Opava: Zlín, Liberec: Bohemians 1905, Slovácko: Karviná, Slavia Praha: Sigma Olomouc

Za doporučení stojí sledovat zápas Slavie s olomouckou Sigmou. I když favorit je celkem jasný, tak Hanáky nelze považovat za tým, který pojede do Prahy jako na výlet, protože pokud se Sigmě nepodaří bodovat, tak je téměř jisté, že průběžné čtvrté místo přepustí svým konkurentům, kterých je dlouhá řada.

V neděli se odehrají poslední tři zápasy daného kola: Pardubice: České Budějovice, Příbram: Plzeň a Ostrava: Sparta.

Za nejzajímavější považuji zápas Plzně v Příbrami a současně poslední zápas kola a to střet ostravského Baníku s pražskou Spartou.

V prvním klání je zcela jisté, že ani jeden z mančaftů není spokojený s aktuální pozicí v ligové tabulce. Plzeň jede do Příbrami s jasným cílem, a to získat tři body, aby vylepšila současné deváté místo. Domácí budou na oplátku věřit v zázrak, aby se postupnou snahou odrazili od sestupových pater. I přes jejich novou ofenzivní posilu Tomáše Dočekala, je Plzeň jasným favoritem a domácí mohou pouze překvapit.

Zápas Baníku se Spartou bude také jeden z exkluzivních. Sparta bude chtít zvítězit, aby se při možné ztrátě Jablonce mohla dostat na druhé místo, i když oproti Severočechům má zápas k dobru. Baník sice nelze považovat za hlavního favorita tohoto střetu, ale rozhodně bude chtít bodovat, aby se přiblížil ke čtvrtému místu, které zajištuje kvalifikaci do fotbalové Evropy. Z historie víme, že zápasy to bývají vždy tvrdé, vyhecované, takže lze očekávat větší množství karetních trestů a o vypjaté momenty nebude nouze.

Zajímavé budou zcela jistě i další zápasy 15. kola FORTUNA: LIGY, které shrneme a rozebereme v po-víkendovém review.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Nejnovější články