Zpět na » » Sparta získala desátou posilu, z Lille přišel záložník Mavuba

Sparta získala desátou posilu, z Lille přišel záložník Mavuba

Sparta získala desátou posilu, z Lille přišel záložník Mavuba © Alchetron - Rio Mavuba

2

Líbilo se

24.07. - VIDEO Francouzský záložník Rio Mavuba se stal desátou posilou pražské Sparty. Třiatřicetiletý fotbalista přišel z Lille a s letenským klubem podepsal tříletou smlouvu. Sparta o tom informovala na svých internetových stránkách.

Mavuba odešel z Lille po devíti letech, během kterých s týmem v roce 2011 získal titul a vyhrál i Francouzský pohár. Předtím krátce působil ve Villarrealu a také v Bordeaux, s nímž v roce 2007 triumfoval v Ligovém poháru. Na kontě má také 13 startů za reprezentaci, ale naposledy si v ní zahrál na mistrovství světa před třemi lety.

"Sparta je nejpopulárnějším klubem v České republice, ale už tři roky nezískala titul. Takže se to budeme snažit společně napravit a doufám, že ligu vyhrajeme," řekl Mavuba pro web Lille, kde dělal kapitána.

"Je zde také možnost zahrát si základní skupinu Evropské ligy. A v neposlední řadě mě láká Praha, je to úžasné evropské hlavní město. Budeme tam společně s rodinou a moje děti se budou moci naučit dobře mluvit anglicky," dodal Mavuba, který přišel na svět v dobách občanské války v Angole na lodi v mezinárodních vodách a jako místo narození má uvedeno "na moři". Francouzské občanství získal v roce 2004.

Sparta na přestupovém poli prožívá rušné léto a Mavuba je pro ni už desátou posilou. Kromě italského trenéra Andrey Stramaccioniho klub získal záložníky Tala Ben Chaima, Srdjana Plavšiče, Georgese Mandjecka a Vukadina Vukadinoviče, útočníka Marca Janka, brankáře Martina Dúbravku, stopera Lukáše Štetinu a obránce Eldara Čiviče se Semihem Kayou.

Mavuba je výbušným typem hráče. Takhle se zachoval k Ibrahimovičovi:

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články