Zpět na » » Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit

Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit

Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit © slavia.cz - Slavia má titul.

0

Líbilo se

29.05. - Ještě nedávno byla Slavia blízko sestupu, nyní slaví poměrně nečekaný titul. Nutno ale podotknout, že zcela zaslouženě. Pokud ale chce tým kouče Jaroslava Šilhavého proniknout do základní skupiny Ligy mistrů, bude se muset pořádně posílit.

V sezóně 2013/14 byla Slavia poměrně blízko k sestupu, nyní slaví titul. Připomeňme, že před třemi lety inkasovala sedm branek od Teplic či pět od Olomouce.

Nyní je ale situace zcela jiná, Slavia slaví po osmi letech titul a nutno podotknout, že zasloužený. Samozřejmě, mohou za to i finance z Číny, ale především vynikající tým a skvělý trenér.

"Kabina byla bezvadná a zdravá a díky tomu se nám povedla tato úžasná sezóna, kterou jsme zakončili asi neočekávaným titulem," řekl na tiskové konferenci po utkání s Brnem trenér Jaroslav Šilhavý.

Právě on po čtvrtém kole nahradil Dušana Uhrina mladšího a v lize od té doby neprohrál. Slavia opravdu působila "zdravě" a když se k tomu přidá charismatický trenér s velkou pokorou a dobrým herním systémem, je z toho titul.

Tím ale samozřejmě vznikají závazky. Slavia nás nyní bude reprezentovat v Evropě a bude muset dokázat, že může být i konkurenceschopná v Evropě. Sám Šilhavý následně připomněl výrok Ladislava Škorpila. "Každým úspěchem si zaděláváš na další neúspěch."

Mnozí by mohli vyprávět. Slavia se tak nutně musí pro Evropu posílit. Pokud ale nadále bude do Prahy téct čínský kapitál, nebude žádný problém. A tak je možné, že po čtyřech letech opět uvidíme český celek v základní skupině Ligy mistrů.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články