Trenérem fotbalistů Sparty bude Požár, Holoubek bude asistentem
© sparta.cz - Tomáš Požár
0
22.12. - Novým hlavním trenérem fotbalistů Sparty byl jmenován sportovní ředitel Tomáš Požár. Dosavadní kouč David Holoubek totiž stále nemá potřebnou licenci, a tak se oficiálně vrátí do role asistenta. Stále však bude mít velké kompetence při přípravě ligového celku a prostor by měl dostat i při zápasech.
"Rozhodli jsme se, že by měl dostat dosavadní realizační tým šanci v práci pokračovat. Víme ale, že David Holoubek nedisponuje potřebnou licencí. Proto jsme zvolili další posílení týmu a Tomáš Požár si k funkci sportovního ředitele vezme i funkci trenéra," řekl generální ředitel Sparty Adam Kotalík.
"Splňuje všechna kritéria. Je přímým nadřízeným všech trenérů a jeho pozice bude zcela přirozená. A také má potřebnou licenci. Na něm bude, jak velký prostor Davidovi Holoubkovi při přípravě a zápasech dá. Předpokládám, že to ale bude výrazný prostor," konstatoval Kotalík.
Jednačtyřicetiletý Požár přišel do Sparty v létě 2015 jako šéf úseku vyhledávání nových hráčů, letos v říjnu byl s účinností od ledna 2016 jmenován sportovním ředitelem. Předtím působil ve funkci sportovního ředitele v Bohemians Praha 1905. Během hráčské kariéry nastupoval za Jablonec, Teplice a Spartu, se kterou v roce 1995 získal mistrovský titul. V nejvyšší soutěži odehrál 61 zápasů.
Šestatřicetiletý Holoubek během podzimu nahradil odvolaného Zdeňka Ščasného, kterému předtím dělal asistenta. Sparta pod jeho vedením postoupila ze základní skupiny Evropské ligy, poté co z pěti zápasů čtyři vyhrála. V lize Holoubek z osmi utkání prohrál jediné a dostal Spartu na třetí příčku se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Plzeň. V závěru podzimu už ale po vypršení výjimky na licenci jeho místo formálně zaujal asistent Zdeněk Svoboda.
"Toto řešení splňovalo všechny požadavky a mohli jsme v něm pokračovat. Zvolili jsme však řešení, které nám přijde logičtější," řekl Kotalík s tím, že předpisům ligy nebude odporovat, pokud Holoubek bude pokračovat v řízení týmu i na lavičce během zápasu.
"Řešili jsme to s licenčním manažerem i ředitelem ligy. Řídit tým na lavičce může kdokoli. Hlavní trenér, asistenti nebo trenér brankářů. V tom není žádný problém," dodal Kotalík.
Realizační tým Sparty kromě Požára rozšíří i dosavadní kouč nejmladšího sparťanského dorostu Petr Havlíček, který s Holoubkem už dříve spolupracoval. V týmu zůstávají i Zdeněk Svoboda a Stanislav Hejkal.
"Jelikož chceme uspět v Evropské lize s Rostovem, čeká nás náročný program. To znamená vyhodnocování soupeře, analýzy, cestování. Navíc jsou tam studijní povinnosti Davida Holoubka. Proto považujeme rozšíření realizačního týmu za nutné. Práce bude pro všechny dost," řekl Požár.
Rozšíření týmu kvituje i Holoubek. "Petr Havlíček přinese zkvalitnění tréninkového procesu a celého trenérského štábu. Prostor dostane. Je to prověřený trenér, prošel sparťanskou mládeží," řekl Holoubek. "Stejně tak se těším na spolupráci s Tomášem Požárem, protože to je člověk, který může Spartu posunout dál," dodal.
Redakce / ČTK
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


