Zpět na » » Fotbalisté Sparty podle Holoubka na černou sérii s Plzní nemyslí

- Fotbalisté Sparty podle Holoubka na černou sérii s Plzní nemyslí

Fotbalisté Sparty podle Holoubka na černou sérii s Plzní nemyslí © sparta.cz - David Holoubek

0

Líbilo se

22.10. - Fotbalisté Sparty čtyři poslední zápasy s Plzní prohráli, navíc v nich Viktorii vstřelili jedinou branku. Podle trenéra letenského celku Davida Holoubka je to však před nedělním ligovým šlágrem na hřišti obhájce titulu nijak nesvazuje.

"Není to určující, hráči to nevnímají. Cítí, že se prohrálo, ale po třech čtyřech zápasech je to pryč. Dlouhodobě to nevnímají," řekl šestatřicetiletý kouč, který před třemi týdny dočasně nahradil Zdeňka Ščasného. Do té doby sledoval zápasy s rivalem posledních let jako trenér dorostu především zpovzdálí.

"Zápasy to byly vyrovnané a vždycky jsme to jako tým nezvládli. Z toho budeme vycházet a chci to ještě probrat s hráči," uvedl Holoubek, jenž má zatím na lavičce sparťanského áčka skvělou bilanci čtyř výher a jedné remízy. "Cítím, že je potřeba nechat si euforii na jindy. Chci přenášet na tým klid a skromnost. Třeba začnu skákat do vzduchu radostí až časem," uvedl.

Sparta je v tabulce čtvrtá a na druhou Plzeň ztrácí čtyři body. Za první Mladou Boleslaví pak zaostává o další dva. "Plzeň je před náma v tabulce, takže myslím, že by měla být v utkání favorit. My tam pojedeme s tím, že to chceme soupeři maximálně znepříjemnit a pokusit se podat dobrý výkon a s ním spojený výsledek," uvedl Holoubek.

Za jednu z výhod Viktorie považuje především zdravý kádr, protože Spartu trápí řada zranění včetně opor Rosického, Frýdka, Váchy nebo Costy. "Můžou rotovat sestavou vzhledem k zápasům ve čtvrtek v Evropské lize a v neděli," prohlásil kouč Pražanů. "Mají navíc výborného trenéra, který změnil hru a přinesl větší náročnost," dodal.

Plzeň pod Pivarníkem také změnila rozestavení a hraje na dva útočníky. "S tím se v české lize moc nesetkáte. Většinou je jeden podhrot nebo je jeden zataženej, ale v Plzni hrajou vyloženě vedle sebe. Je to zajímavé, ale musíme se s tím vyrovnat," přidal útočník Václav Kadlec.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články