Zpět na » » Martin Latka po odchodu ze Slavie posílil fotbalisty Liberce

Martin Latka po odchodu ze Slavie posílil fotbalisty Liberce

Martin Latka po odchodu ze Slavie posílil fotbalisty Liberce © fcslovanliberec.cz - Martin Latka

0

Líbilo se

16.08. - Obránce Martin Latka po nedávném konci v pražské Slavii posílil fotbalisty Liberce. Jednatřicetiletý stoper dnes podepsal se severočeským klubem roční smlouvu a mohl by za něj nastoupit už ve čtvrtečním úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy na půdě Larnaky. Slovan o tom informoval na svých sociálních sítích.

Latka se v červenci dohodl na ukončení smlouvy ve Slavii a od té doby si hledal nové angažmá. Přemýšlel o zahraničí, do svých řad ho lákala i Příbram, ale nakonec se rozhodl pro Liberec, který čeká ve čtvrtek úvodní zápas s Larnakou. Severočeši věří, že se podaří dotáhnout veškeré administrativní záležitosti a Latka bude na Kypru k dispozici.

"Typově je Martin hráč, kterého v kádru potřebujeme. Mimo jiné má dostatek zkušeností i potřebnou výšku. Věřím, že nám pomůže," uvedl sportovní ředitel Slovanu Jan Nezmar.

"Nabídka Slovanu mě potěšila. Byli jsme dohodnutí prakticky okamžitě. Slovan má za sebou úspěšnou sezonu a já bych rád zapadl do zaběhnutého systému. Chci Slovanu pomoct k dalším úspěchům," prohlásil Latka.

Liberec potřebuje zlepšit defenzivu, v prvních třech kolech ligové sezony dostal šest branek a s jediným bodem je až na čtrnáctém místě tabulky. "Chybí nám výška, důraz. To nakonec ukázal i náš zápas ve Zlíně. Navíc Lukáš Pokorný odehrál poslední zápasy se sebezapřením, protože má zdravotní problémy," řekl kouč Jindřich Trpišovský.

"Máme hodně zápasů a nemůžeme věřit, že je všechny odehrajeme s jednou stoperskou dvojicí. S Martinem přichází nejen zkušenost, ale i potřebné centimetry. Navíc je to vynikající hlavičkář," dodal liberecký trenér.

Latka má na kontě 190 ligových zápasů a 17 vstřelených gólů, připsal si i jeden start za reprezentační A-tým. Vedle Slavie, s níž získal dva mistrovské tituly, hrál českou nejvyšší soutěž za České Budějovice. V zahraničí působil v Düsseldorfu, Panioniosu Atény a Birminghamu.

Redakce / ČTK

Nejnovější články