Zpět na » » Ligová derniéra: Zbývá vyřešit druhého sestupujícího, Liberec si s Boleslaví zahrají o třetí příčku

- Ligová derniéra: Zbývá vyřešit druhého sestupujícího, Liberec si s Boleslaví zahrají o třetí příčku

Ligová derniéra: Zbývá vyřešit druhého sestupujícího, Liberec si s Boleslaví zahrají o třetí příčku © sigmafotbal.cz - Olomouc bude tvrdě bojovat o záchranu

1

Líbilo se

13.05. - PREVIEW Poslední ligové kolo české nejvyšší soutěže ještě musí rozluštit dvě otázky. Který tým doprovodí do druhé ligy Baník Ostrava? Bude to Olomouc nebo Příbram? A který tým skončí na třetím místě, díky němuž celek hrající v Evropě ušetří jedno předkolo?

Sestup. Strašák, kterému se chce každý celek všemožně vyhnout. Ještě před minulým kolem bylo v této kaši namočeno hned několik týmů. Kromě Olomouce a Příbrami také Teplice, Zlín a Jihlava. Poslední tři jmenované kluby ale uhrály potřebné výsledky k tomu, aby se v posledním kole nemusely třepat strachy a tak boj o holé živobytí zbyl na nováčka z Olomouce a také Příbram.

Ta naposledy prohrála doma se Slavií 1:3 a situace v klubu i přes příchod trenéra Pulpita není zcela ideální. Sám kouč přiznal, že v týmu vázne organizace. „Týmu chybí organizace. Někteří hráči vůbec netuší, co jejich post obnáší a bohužel už není čas na to, abychom to ještě řešili. Nejsem ani příliš spokojený s přístupem hráčů. Takhle se o záchranu nebojuje,“ nebyl příliš spokojený nově ustanovený trenér.

Příbram má v tabulce před Olomoucí náskok dvou bodů a k záchraně ji vzhledem k lepším vzájemným utkáním s Hanáky stačí uhrát remízu na jablonecké Střelnici. Severočeši už o nic nehrají a soustředí se na finálové utkání MOL Cupu s Mladou Boleslaví. Pro ně je to jediná cesta do pohárové Evropy.

„Věřím. Že k tomuto utkání nastoupí s maximálním odhodláním. Už se totiž šíří hlasy, že se bude šetřit na pohárové finále a do utkání s Příbramí nastoupí nějaká druhá sestava. Velice by mě ranilo, kdyby k tomu takto Jablonec přistoupil,“ uvedl kouč druhého, ještě víc namočeného celku, Sigmy Olomouc Václav Jílek.

Na tu čekají na Andrově stadionu Tepličtí fotbalisté, ale jak již bylo uvedeno ani tříbodový zisk nemusí Olomouc zachránit od druhého sestupu během dvou let.

Zítra proběhne také boj o třetí ligovou pozici, která zajistí jejímu držiteli účast ve třetím předkole Evropské ligy, zatímco čtvrtý celek si bude muset klestit cestu Evropou již od předkola druhého. Zatím má o bod navrch Liberec, který v minulém kole třikrát dotáhl náskok Zlína a porazil ho 4:3, zatímco Mladá Boleslav prohrála ve vršovickém Ďolíčku s Bohemkou 2:0. Severočechům proto stačí na Městském stadionu v Mladé Boleslavi uhrát bod.


Kompletní program 30. kola Synot ligy

Sobota 14. května, výkop všech zápasů je v 15.30

Ostrava - Brno
Mladá Boleslav - Liberec
Zlín - Bohemians
Slavia - Plzeň
Jablonec - Příbram
Dukla - Slovácko
Olomouc - Teplice
Sparta - Jihlava

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články