Zpět na » » Disciplinárka zahájila řízení s Limberským kvůli vulgárnímu gestu

Disciplinárka zahájila řízení s Limberským kvůli vulgárnímu gestu

Disciplinárka zahájila řízení s Limberským kvůli vulgárnímu gestu © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

29.04. - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila řízení s plzeňským Davidem Limberským za pohoršující a urážlivé chování v podobě vulgárního gesta k fanouškům při nedělním ligovém zápase na Spartě. Reprezentační obránce je předvolán na další zasedání v příštím týdnu.

Limberský v závěru šlágru na Spartě ukázal směrem k divákům vztyčené prostředníčky v reakci na urážky ze strany domácích diváků. Letenské publikum mu už několik vzájemných zápasů po sobě nadává a několikrát proti němu vyvěsilo i nepřátelský transparent.

Pražané stále nemohou Limberskému zapomenout nafilmovanou penaltu proti Spartě z roku 2012 a následné výroky proti jejich klubu. Plzeň v neděli vyhrála na Letné 3:0 a k zisku titulu jí chybí jediný bod.

Teplický Daniel Soune Soungole dostal za vyloučení po vulgární urážce rozhodčího v duelu na Slavii trest na tři soutěžní utkání a pokutu deset tisíc korun. Navíc nesmí jedno kolo hrát kvůli čtyřem žlutým kartám, takže sezona pro něj předčasně skončila. Naopak jeho teplický spoluhráč Zurab Ciskaridze uspěl s žádostí o změnu zbytku trestu na podmíněný a o víkendu může nastoupit.

Pokutu 20 tisíc korun dostali Bohemians 1905 za použití nedovolené pyrotechniky v domácím utkání se Spartou. Po nedělním duelu na Letné zahájila disciplinárka řízení se Spartou kvůli porušení povinnosti pořadatelského klubu a chování části domácích fanoušků. Slavia se bude zodpovídat ze stejného prohřešku v utkání s Teplicemi, Plzeň pak z nevhodného chování části příznivců na Spartě.

Za čtyři žluté karty si jedno kolo v první lize nezahrají sparťan David Lafata, příbramský Josef Hnaníček, Jiří Fleišman z Liberce a Vladimír Kukol z Jihlavy.

V druhé lize čeká stejný trest Antonína Presla a Benjamina Ibrahima Traoreho z Táborska, Richarda Kaloda a Jiřího Fundu z Českých Budějovic, Jiřího Pimparu z Vlašimi a Jana Řezníčka z Pardubic. Dvě kola kvůli osmi žlutým kartám vynechají Tomáš Jursa z Opavy a Patrik Krčula z Frýdku-Místku.

Stejný trest jako Soungole dostal za vyloučení a urážky sudího v druhé lize opavský brankář Petr Vašek. Kristián Zbrožek z Varnsdorfu si nezahraje za červenou kartu dva duely a Karel Soldát z Vyšehradu a Aleš Hanzlík z Táborska pak jedno utkání.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články