Zpět na » » Petrželu pískot diváků spíš nabudil, Jiráček mu prý nepodal ruku

Petrželu pískot diváků spíš nabudil, Jiráček mu prý nepodal ruku

Petrželu pískot diváků spíš nabudil, Jiráček mu prý nepodal ruku © fcviktoria.cz - Milan Petržela

0

Líbilo se

26.04. - Středopolař Milan Petržela se po Davidu Limberském jako další z plzeňských fotbalistů stal v dnešním šlágru ligového jara na Spartě terčem nepřátelských reakcí a pískotu ze strany letenského publika. Záložníka Viktorie to ale spíš nabudilo a po zápase si užíval výhru 3:0, která prakticky zajistila Západočechům obhajobu titulu.

"Něco jsem sem tam zaslechl, ale nějak jsem to neřešil. Spíš to toho hráče tak nějak nabudí, když na něho pořvávají. I nějaký zapalovač tam přilétl vedle mě těsně. Takže to je ono, tak to má být," řekl s úsměvem novinářům Petržela.

Během utkání jako pravý záložník sváděl souboje s bývalým plzeňským spoluhráčem Petrem Jiráčkem, který nečekaně nastoupil na levém kraji sparťanské obrany. Na hecování ale nedošlo. "On mi sice před utkáním nepodal ruku, ale z toho jsem si nic nedělal. Vůbec jsme spolu nemluvili, nijak jsme se nehecovali. V tomhle zápase by to byla chyba, protože by mohla přijít červená karta a oslabení. Nebylo tam nic zákeřného," řekl Petržela.

Právě po Jiráčkově faulu na něj kopala Plzeň v 11. minutě penaltu, z které otevřela skóre. "Poťuknul jsem si balon před Jiráčkem do běhu a on mě trefil. Nebylo co řešit," poznamenal Petržela.

Poté byl i na druhé straně u momentu, který předcházel sparťanské penaltě, když fauloval Ladislava Krejčího. "To bylo také správně odpískáno. Pozdě jsem se zachytil s Krejčím a už jsem to chtěl hasit na poslední chvíli skluzem. Samozřejmě kontakt tam byl," podotkl Petržela.

V minulých dnech se ocitl pod velkým mediálním tlakem, poté co před vyrovnávacím gólem ligového utkání ve Zlíně hrál rukou. "Vnímal jsem to (ty reakce) normálně. Rozhodčí je tam od toho, aby pískal. Nepískal nic, tak jsem hrál. Oni taky můžou teď řešit zápas, co hráli na Dukle, a taky to nikdo neřeší," připomněl Petržela středeční duel na Julisce, kde pro změnu rozhodčí pomohl špatně odpískanou penaltou Spartě.

"Někdo mi řekl, že za to nemůžu, někdo mi řekl, že jsem grázl, nebo nevím, jak bych to řekl. Ale já to neřeším ty lidi, je mi to prostě jedno," dodal Petržela k mediálním útokům.

Plzeň potvrdila, že na Spartu poslední dobou umí, a porazila ji počtvrté za sebou. "Umíme se na ně dobře připravit. Víme, jak na ně hrát a co jim nevoní. Máme na ně dobrý recept, doma jsme je na podzim porazili v deseti. Asi se nám na ně daří," řekl Petržela.

Jeho tým může slavit obhajobu titulu už v příštím kole v sobotu proti poslední Ostravě, pokud uhraje aspoň bod. "Bylo by to krásné slavit doma. Stačí nám bodík, ale my na remízu hrát stejně neumíme. Máme dost zkušený mančaft, že si to pohlídáme. Víme, že to nepřijde samo, že musíme ještě zabojovat, abychom mohli ten pohár zvednout," dodal Petržela.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články