Zpět na » » Slavia získala mládežnické reprezentanty Baráka a Linharta

- Slavia získala mládežnické reprezentanty Baráka a Linharta

Slavia získala mládežnické reprezentanty Baráka a Linharta © dynamocb.cz - Zdeněk Linhart

0

Líbilo se

31.12. - Fotbalisty Slavie po Josefu Hušbauerovi posílí v zimě také reprezentanti do 21 let Antonín Barák z Příbrami a Zdeněk Linhart z Českých Budějovic. Oba přicházejí na přestup a v Edenu dnes podepsali smlouvu do léta 2019. Klub to oznámil na svém webu.

"Jsme moc rádi, že se nám povedlo přivést jak Antonína Baráka, tak Zdeňka Linharta. Jsou to mladí talentovaní hráči, kteří patří do kádru reprezentační jednadvacítky. Přesně takové příchody mladých nadějí jsme si naplánovali. Jedná se o další rozvoj našeho klubu," řekl generální ředitel Slavie David Trunda.

Jednadvacetiletý ofenzivně laděný záložník Barák patří k produktům úspěšné mládeže Příbrami. V lize začal dostávat šanci na podzim, po zranění Jana Rezka se dokonce usídlil v základní sestavě na podhrotové pozici a blýskl se třemi vstřelenými góly. Nyní se pokusí na své výkony navázat ve Slavii.

"Jsem moc šťastný, že se to povedlo a těším se na to. Slavia je velký klub a má ty nejvyšší ambice, což mě velmi lákalo," vysvětlil svou volbu Barák. "Bude to pro mě něco nového, ale věřím, že to bude dobré a Slavii pomůžu k co největším úspěchům a účasti v evropských pohárech," dodal.

Stejně starý Linhart přichází z druholigových Českých Budějovic, v nejvyšší soutěži už ale debutoval v roce 2011 a stihl před sestupem odehrát 38 utkání a vstřelit dva góly. Nastupovat může na hrotu či z kraje zálohy.

"Oba jsou to nadějní hráči, které jsme sledovali. Chtěli jsme získat i mladé hráče, protože myslíme na budoucnost Slavie," uvedl trenér Slavie Dušan Uhrin mladší. "Bude záležet jen na samotných hráčích, zda se dokážou pro jaro probojovat do kádru," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články