Zpět na » » Kopic s Jabloncem zahodil šanci, i tak se stal prvně půlmistrem

Kopic s Jabloncem zahodil šanci, i tak se stal prvně půlmistrem

 Kopic s Jabloncem zahodil šanci, i tak se stal prvně půlmistrem © fcviktoria.cz - Jan Kopic

0

Líbilo se

01.12. - Po hodině hry nedal plzeňský fotbalista Jan Kopic velkou šanci, Viktorii to ale nakonec nemuselo mrzet a v Jablonci vyhrála 1:0. Pětadvacetiletý záložník se tak po triumfu nad svým bývalým klubem mohl poprvé cítit jako ligový půlmistr a věří, že na konci sezony se západočeským klubem vybojuje i titul.

"Já jsem se stal poprvé půlmistrem a doufám, že na konci to bude celý mistr. Proto jsem vlastně i do Plzně šel. Věřím, že na to tým máme. Hrajeme dobré zápasy, a i když třeba nedáváme tolik gólů, pořád vyhráváme," řekl novinářům Kopic.

Proti bývalému klubu se v 61. minutě dostal do velké šance, ale poté, co si obhodil obránce, mířil těsně mimo. "Mrzí to hodně. Těch gólů v lize moc nemám, tenhle půlrok jsem dal jen dva, takže jsem chtěl nějaký dát. Ale důležitější je, že jsme vyhráli. Každopádně takovéhle šance se musí dávat, to mě nic neomlouvá," podotkl Kopic.

V Jablonci působil od roku 2011 do léta, kdy zamířil do Plzně. "Ani jsem v kabině nic neříkal, že bych něco vypisoval. Už se to bere tak nějak automaticky, že když nějaký hráč proti bývalému klubu vyhraje, něco donese do kabiny. Takže rád něco přinesu," podotkl s úsměvem.

Těšilo ho, že Plzeň v Jablonci odčinila porážku 0:1 z Evropské ligy na půdě Minsku. "Výkon tam nebyl dobrý. Máme ale dost zkušený tým, že se na takovéhle zápasy umíme hodně semknout. Porazili jsme v lize všechny týmy nahoře a myslím, že zatím jsme po polovině první zaslouženě," podotkl Kopic.

"Trenér nám říkal, že každý zápas se teď už hraje o titul, všechny body jsou důležité. Zvlášť tady v Jablonci, kde málokdo vyhrává. Ještě navíc na takhle těžkém terénu. Ty tři body jsou zlaté," doplnil Kopic.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články