České reprezentaci poslední zápas roku nevyšel, v Polsku prohrála 1:3
© the42.ie - Arkadiusz Milik
0
18.11. -
Čeští fotbalisté zakončili reprezentační rok porážkou 1:3 v Polsku. V přípravném utkání dvou účastníků mistrovství Evropy v příštím roce rychle prohrávali po gólech Milika a Jodlowiece, Krejčí sice ještě do poločasu snížil, ale výhru domácích po změně stran z brejku potvrdil Grosicki. Český tým poprvé pod trenérem Pavlem Vrbou inkasoval více než dva góly.
"Dostat tak laciné dva góly v úvodu utkání je trestuhodné. Myslím, že zápas rozhodly," řekl Vrba po utkání. "Prohrávat kolem 15. minuty 0:2 je výsledek, který zápas hodně ovlivní. Výsledek je to zasloužený, ale jsem rád, že jsme dali prostor všem hráčům. Do budoucna mi to hodně napovědělo."
Poláci připravili českému týmu vřelé přivítání. Nejvíce se tleskalo Petru Čechovi, jenž 118. zápasem v reprezentaci vyrovnal rekord Karla Poborského. Potlesk vestoje pak následoval po minutě ticha za oběti teroristických útoků v Paříži.
S úvodním hvizdem však domácí pohostinnost zmizela. Už ve 3. minutě přišla chyba českých fotbalistů v rozehrávce, osmnáctiletý Kapustka utekl po levém křídle, ideálně nacentroval na malé vápno, kde se prosadil Milik. Útočník Ajaxu Amsterodam předskočil Procházku a hlavou překonal Čecha.
"Začátek jsme vůbec nezvládli a dostali gól z první akce, i když nás na to trenér upozorňoval. Říkal, že Poláci budou napadat beky a my z toho dostaneme první gól. To byla hrozná škoda," litoval záložník Kamil Vacek.
Trenér Vrba poslal do utkání sestavu s debutujícím Bartošákem a několika dalšími hráči, kteří toho v reprezentaci moc neodehráli. A na souhře to bylo v úvodu vidět. Zatímco Češi se na hřišti spíše hledali, Polsko hnané přes 40 tisíci fanoušků mělo převahu.
Ve 12. minutě se potvrdilo, že Češi mají problém s bráněním standardních situací. Na přetažený roh si naskočil Jodlowiec, jeho křížná hlavička proskákala malým vápnem až ke vzdálenější tyči a Polsko vedlo rychle o dva góly.
Po dvaceti minutách se hosté vzpamatovali a začali hrát svůj obvyklý fotbal. Začaly se jim dařit kombinace, po Procházkově centru však Zahustel hlavičkoval v pádu vedle. Neuspěl ani Škoda. Ve 41. minutě již přišlo snížení. Domácí obrana odvrátila míč nedůrazně jen ke Krejčímu číhajícímu na velkém vápně a sparťanský záložník se trefil levačkou přesně do horního rohu branku. Zkušený brankář Boruc plachtil vzduchem marně.
"Jak jsem míč přebíral, tak jsem hned věděl, že vystřelím. Jsem rád, že to tam padlo. Ale hlavní je, jak hrál tým a jaký je výsledek, než to, že dal Krejčí gól," prohlásil Krejčí.
Po změně stran měli Vrbovi svěřenci více ze hry, ale většinou hráli jen ve středu hřiště a Polsko hrozilo z brejků po českých ztrátách. Do šance se dostal Milik, ale v dobré pozici vysoký centr promáchl. V 66. minutě měl vyrovnání na kopačce Škoda, který z otočky pálil těsně vedle.
"Milan tam měl nějaké šance, škoda, že z toho nebyl gól. Kdybychom vyrovnali, tak věřím, že bychom to otočili," řekl Vacek.
Vzápětí znovu zahrozili domácí, tentokrát však Čech vychytal Milika rychlým vyběhnutím. V 70. minutě už Polsko pojistku přidalo. Po ubráněné standardní situaci pádili domácí ve třech na jediného obránce a akci vyřešili učebnicově. Dali si pozor na ofsajd, Milik přihrál Grosickému a pro něj nebyl problém trefit prázdnou branku.
Po sérii střídání už se Češi do tlaku nedostali, a tak pro ně zápas skončil největší porážkou od března 2013, kdy v Olomouci podlehli Dánsku 0:3.
Polsko 3:1 Česká republika
Branky: 3. Milik (Kapustka), 12. Jodłowiec, 70. Grosicki (Milik) - 41. Krejčí
Polsko: Boruc - Jędrzejczyk, Glik (46. Cionek), Pazdan (88. Dawidowicz), Rybus - Grosicki (73. Peszko), Jodłowiec (77. Borysiuk), Mączyński, Kapustka (83. Sobiech) - Linetty (77. Mila), Milik
Česko: Čech - Kalas (76. Pudil), Suchý, Procházka, Bartošák (76. Kadeřábek) - Plašil, Vacek - Zahustel (57. Skalák), Pospíšil (84. Darida), Krejčí (58. Šural) - Škoda (67. Necid)
Kam dál?
Redakce / ČTK, fotbalportal.cz, onlajny.com
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


