Zpět na » » Latka: Chtěli jsme potvrdit výhru z derby, ale bod asi bereme

Latka: Chtěli jsme potvrdit výhru z derby, ale bod asi bereme

Latka: Chtěli jsme potvrdit výhru z derby, ale bod asi bereme © slavia.cz - Martin Latka

0

Líbilo se

05.10. - Fotbalisté Slavie chtěli v malém pražském derby s Duklou potvrdit minulou výhru nad Spartou, kapitán Martin Latka ale nakonec bral i remízu 1:1. Červenobílí protáhli neporazitelnost v lize na šest kol, jsou pátí a lídr jejich obrany věří, že se v horní části tabulky udrží co nejdéle.

"Chtěli jsme vyhrát a potvrdit výhru z derby se Spartou, ale prohospodařili jsme prvních dvacet minut. Mohli jsme dostat dvě branky. S vypětím všech sil jsme potom aspoň vyrovnali. Měli jsme nějaké příležitosti, na druhou stranu Dukla trefila břevno, takže bod asi bereme," řekl Latka po zápase novinářům.

Špatný vstup do utkání nepřičítal doznívající euforii po vítězném derby. "To si nemyslím. Soustředili jsme se na zápas s Duklou. Věděli jsme, že to bude těžké, protože Dukla je na tom dlouho velmi dobře kombinačně. Na začátku jsme nenašli ten správný recept, jak její hráče obsazovat," podotkl Latka.

Hru Slavie poznamenaly i absence tří záložníků. "Poté jsme zvýšili agresivitu, chtěli jsme to nějak urvat. Nic jiného nám ani nezbývalo. Ale myslím, že potom si to sedlo. Věděli jsme, jak přistupovat, líp jsme bránili a v druhé půli převzali otěže," mínil Latka.

Za stavu 0:1 mohl srovnat, ale hlavou minul. "To byla obrovská šance. Byl jsem trochu z úhlu, chtěl jsem to dát na zadní tyč, ale bohužel to bylo moc," litoval Latka.

Útočník Milan Škoda ale krátce poté srovnal a Slavia protáhla ligovou neporazitelnost na šest kol. "Už předešlé zápasy jsme odehráli velice dobře, dneska vybrali slabší dvacetiminutovku. Doufám, že to nebude jen ojedinělý jev jako v minulé sezoně. Nerad bych to zakřiknul, jsem rád, že se nám daří," uvedl Latka.

"Liga je ohromně vyrovnaná a jakékoliv zaváhání vás stojí body. Není lehkých soupeřů a stejně jak jsme se drápali nahoru, tak stejně rychle můžeme jít dolů. Jsem obezřetný. Musíme si vážit, že jsme tam nahoře a co nejdéle se tam udržet," doplnil jednatřicetiletý stoper.

Potěšila ho návštěva přes deset tisíc diváků. "Je to perfektní. Asi je to tím, že se nám v lize daří, samozřejmě po vyhraném derby. Lidi měli chuť přijít. Je to znát, když je taková kulisa. Doufám, že se na téhle vlně udržíme co nejdéle a budeme lidem dělat radost," dodal Latka.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články