Zpět na » » Limberský pohárovou minulost neřeší, má před sebou novou výzvu

Limberský pohárovou minulost neřeší, má před sebou novou výzvu

Limberský pohárovou minulost neřeší, má před sebou novou výzvu © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

28.07. - Dvanáct zápasů, dvanáct výher. Takovou bilancí se mohou pyšnit fotbalisté Plzně v předkolech Ligy mistrů. Pro kapitána Davida Limberského to však nyní nehraje roli a soustředí se na novou výzvu v podobě duelu s Maccabi Tel Aviv.

"Statistika potěší, ale je to minulost. Teď máme před sebou novou výzvu. Chceme znovu postoupit a je jedno, jestli to bude s dalšími dvěma výhrami, či jen přes skóre. Podstatné je postoupit," řekl Limberský na tiskové konferenci před zápasem.

Oproti předchozím kvalifikacím má Plzeň výhodu v nasazení, zkušenostech i startu až ve 3. předkole. "Ale tak to neberu. Loni jsme také byli ve třetím předkole a žádná výhoda to nebyla. Vypadli jsme s Ploještí. To už je ale rok zpátky a žádný strašák to pro nás není," prohlásil Limberský. "K soupeři ale máme respekt a nesmíme nic podcenit. Náš koeficient je takový, že nás všichni berou za favority, ale šance jsou vyrovnané," dodal.

Důležitým faktorem mohou být náročné klimatické podmínky v Tel Avivu. "I u nás doma je horko, tady je ale problém ve velké vlhkosti. Snad to ale zvládneme jako před třemi lety," připomněl výhru 2:1 na stejném stadionu proti Hapoelu Tel Aviv v Evropské lize. "Prostředí tehdy bylo hodně bouřlivé, nezačali jsme dobře, byli jsme pod tlakem, ale dostali jsme naštěstí jen jeden gól. Pak jsme se zmátořili a zápas otočili," vzpomínal.

Vzhledem k počasí vítá, že Plzni byl na poslední chvíli přeložen ligový zápas se Slavií ze soboty už na pátek a hráči po výhře 2:1 měli o den více na odpočinek před soubojem s Maccabi. "Hraje to roli, čtyři dny jsou dostatek na regeneraci. Je tam do toho i cestování, takže jsme rádi, že jsme mohli hrát už v pátek a máme dostatečný prostor se připravit," dodal Limberský.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články