Zpět na » » Uhrin: Když hrála o poháry Příbram, proč bychom nemohli my?

Uhrin: Když hrála o poháry Příbram, proč bychom nemohli my?

Uhrin: Když hrála o poháry Příbram, proč bychom nemohli my? © slavia.cz - Dušan Uhrin mladší

0

Líbilo se

19.06. - Nový trenér fotbalové Slavie Dušan Uhrin mladší chce, aby se na hru jeho tým dalo dívat. Přestože o konkrétních cílech nástupce odvolaného Miroslava Beránka dva dny po svém jmenování stále ještě nechtěl příliš hovořit, rozhodně touží s Pražany skončit lépe než v uplynulé sezoně. V ní obsadili jedenácté místo a dlouho hráli o záchranu v lize.

"Předtím pan Beránek zmiňoval poháry, já bych se do toho nechtěl pouštět. Ne že bych je nechtěl hrát, ale nechtěl bych se do toho pouštět dřív, než ten tým poznám. Viděl jsem ho dvakrát na konci minulé sezony ve dvou zápasech, takže je strašně brzo stanovovat cíle," řekl na dnešní tiskové konferenci Uhrin.

"Na druhou stranu chceme skončit na lepším místě než v minulé sezoně. Jestliže Příbram hrála o poháry, proč bychom nemohli hrát o poháry my?" uvedl sedmačtyřicetiletý trenér.

Mužstvu chce vtisknout ofenzivní tvář. "Hlavní cíl je vytvořit konkurenceschopný tým, aby se na naši hru dalo dívat a přilákali jsme hodně diváků do hlediště," podotkl Uhrin.

Postupně se seznamuje s kádrem. Je mu jasné, že ho bude třeba doplnit. "Musíme zjistit, co máme za kvalitu hráčů. Všichni jsou na stejné startovní čáře. Kdybych řekl, že chci pět útočníků, Milan Škoda by se třeba zježil," řekl.

"Je to začátek. Každopádně určitě plánujeme doplnění týmu. Chceme vytvořit konkurenci pro stávající hráče, potřebují ji k tomu, aby podávali lepší výkony," uvedl kouč, který do loňského léta vedl Plzeň.

Prioritou je, aby zůstal Škoda, který byl s devatenácti góly druhým nejlepším střelcem v lize. "Záleží tak trochu i na vedení Slavie. Já bych ho samozřejmě chtěl v mužstvu, odehrál velmi dobrou sezonu," řekl Uhrin.

Nejde do neznámého prostředí, protože ve Slavii už dělal asistenta a sportovního ředitele mládeže. "Myslím, že to bylo celkem úspěšné angažmá. A to jsme měli daleko horší podmínky, než má dnešní Slavia," uvedl.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články