Zpět na » » Taky jsem si zakřičel, že jsem hovado, smál se po výhře Limberský

Taky jsem si zakřičel, že jsem hovado, smál se po výhře Limberský

Taky jsem si zakřičel, že jsem hovado, smál se po výhře Limberský © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

11.05. - Plzeňský fotbalista David Limberský označil dnešní výhru 2:0 ve šlágru jara na Spartě za nejsladší ligové vítězství na Letné. Domácí příznivci, kteří mu nemohou zapomenout výroky z roku 2012, mu opět po celý zápas nadávali a dokonce po něm házeli i různé předměty. Kapitán Viktorie si pak po utkání v legraci s celým týmem zakřičel jeden z hanlivých pokřiků sparťanského publika.

Když plzeňští hráči po děkovačce s fanoušky zamířili do kabiny, ozvalo se z ní skandování "Limberský, ty jsi hovado", kterým sparťané plzeňského lídra častovali celý zápas.

"Kluci si mě v šatně dobírali, dali mi ještě jednou sežrat to, co bylo celý zápas. Nevím, kdo s tím začal, možná Horvi. Spustilo se to, přidali se všichni. I já jsem se přidal, že jsem hovado. Trošku jsme se tomu zasmáli," řekl s úsměvem novinářům Limberský, který na Spartě před angažmá v Plzni působil.

Letenští fanoušci mu ale nemohou zapomenout, že na podzim 2012 nafilmoval penaltu, díky níž Plzeň porazila letenského rivala 1:0. Poté se navíc vyjádřil ve smyslu, že nechápe rozčarování Pražanů, kterým podle něj v minulosti právě rozhodčí pomohli k mnoha titulům.

Proto na něj i dnes pískali a nadávali mu. Z hlediště přilétlo i několik předmětů. "Pokřik byl tradiční, už jsem si na to zvykl. Samozřejmě pro žádného fotbalistu není příjemné, když na něj celý stadion píská, skanduje proti němu a hází po něm bůhvíjaké věci," uvedl Limberský.

"Ale je to realita, můžu si za to sám a dokud budu aktivní hráč, asi se to nezmění. Ať si pískají a řvou, ale nemyslím si, že by měli něco házet na jakéhokoliv hráče. Létalo to kolem mě, hlavně zapalovače," líčil reprezentační obránce.

Výhry na Letné si hodně cenil. "Co se týče ligy, je to moje nejsladší vítězství tady. Ale neřekl bych, že je to nějaké zadostiučinění," podotkl jednatřicetiletý Limberský.

Měl radost hlavně z výkonu v druhém poločase. "Sparta na nás v první půli vlétla. My jsme bohužel neudrželi balon a Sparta byla v první části lepší. V druhé půli jsme byli zase lepší my. Dali jsme dva góly, kontrolovali hru. Druhá půle byla za naší strany fantastická," pochvaloval si.

Věří, že Plzeň dotáhne cestu k titulu co nejdřív. Stačí jí příští kolo porazit doma Jihlavu. "Je to hodně blízko. Ale dokud bude teoretická šance, že by nás ještě někdo mohl přeskočit, určitě nepovolíme. Budeme to chtít dotáhnout co nejdřív," dodal kapitán Viktorie.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články