Zpět na » » Policie řešila při utkání Hradce a Sparty 15 porušení zákona

- Policie řešila při utkání Hradce a Sparty 15 porušení zákona

Policie řešila při utkání Hradce a Sparty 15 porušení zákona © supporters.cz - Fanoušci Sparty v Edenu na finále Poháru České Pošty

0

Líbilo se

06.04. - Policisté v souvislosti se sobotním utkáním fotbalistů Hradce Králové a Sparty řešili celkem 14 přestupků a jeden trestný čin. Šest fanoušků Sparty skončilo na protialkoholní stanici. Na policejním webu o tom informovala mluvčí královéhradecké policie Ivana Ježková. Fotbalisté Sparty v Hradci ve 22. kole první ligy vyhráli 3:0.

Ve 14 případech se nezákonného jednání dopustili příznivci Sparty, v jednom případě fanoušek hradeckého klubu. Většinou se jednalo o přestupky proti veřejnému pořádku či občanskému soužití. Trestného činu výtržnictví se dopustil fanda pražského týmu, který v sektoru hostů na stadionu ničil sedačky.

"Čtyřem fanouškům Sparty policisté uložili blokovou pokutu ve výši 1000 korun, a to za odpalování pyrotechniky a v jednom případě pálení hradecké šály přímo v sektoru hostů," uvedla mluvčí. Například první incident se stal před hradeckým vlakovým nádražím, kde fanoušek Sparty vzal fandovi hradeckého fotbalu čepici a odešel s ní pryč. Policisté muže zadrželi a kvůli silné opilosti ho převezli na protialkoholní stanici.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články