Zpět na » » K fotbalistům Českých Budějovic se vrací zkušený trenér Cipro

K fotbalistům Českých Budějovic se vrací zkušený trenér Cipro

K fotbalistům Českých Budějovic se vrací zkušený trenér Cipro © dynamocb.cz - František Cipro oficiálním skautem v Dynamu.

0

Líbilo se

03.03. - Na lavičku fotbalistů Českých Budějovice se vrací zkušený trenér František Cipro. Ve funkci nahradí Luboše Urbana, jenž byl odvolán po sobotní ligové porážce 1:3 s Brnem. Jihočeský klub o tom informoval na dnešní tiskové konferenci.

Cipro se vrací na lavičku Českých Budějovic po dvou a půl letech. Dynamo vedl v minulosti v lize už dvakrát, nejprve v letech 2005 až 2007 a pak téměř přesně rok od září 2011.

Sedmašedesátiletý trenér v samostatné nejvyšší soutěži odkoučoval 258 utkání s bilancí 120 výher, 49 remíz a 89 porážek. Vedle Jihočechů vedl v lize také pražskou Slavii, Teplice, Plzeň a před revolucí Brno, trénoval i v Rakousku a na Kypru.

Cipro nahradí Urbana, který byl překvapivě odvolán už po druhém jarním kole. Jeho svěřenci nejprve vysoko podlehli na hřišti vedoucí Plzně 0:6 a v sobotu v souboji dvou týmů hrajících o záchranu doma nestačili na Brno (1:3). V tabulce jsou čtrnáctí s tříbodovým náskokem na předposlední Liberec.

Redakce / ČTK

Noviny
Nejnovější články