Zpět na » » Plzeň chce titul i pro zraněné spoluhráče Čišovského a Řezníka

Plzeň chce titul i pro zraněné spoluhráče Čišovského a Řezníka

Plzeň chce titul i pro zraněné spoluhráče Čišovského a Řezníka © fcviktoria.cz - Marián Čišovský

0

Líbilo se

18.02. - Fotbalisté Plzně mají v jarním boji o ligový titul o motivaci více. Hodlají vybojovat mistrovský pohár i pro zraněného spoluhráče Radima Řezníka a nemocného Mariána Čišovského. Vědí však, že jednobodový náskok v čele tabulky po podzimu před druhou Spartou je minimální, proto bude důležité od úvodu jara předvádět maximální výkony.

"Chceme bojovat o titul a motivace je opravdu vysoká. Z hráčů to cítím. Při pohovorech mi říkali, že titul chtějí i pro Mariána, který je vážně nemocný. Teď k tomu přibyl ještě zraněný Radim. Opravdu mě jejich přístup dojal," řekl trenér Miroslav Koubek v rozhovoru pro klubový web.

Zranění stabilního člena základní sestavy Řezníka považuje Koubek za velkou ránu. "To je jediný opravdový problém a nejčernější kaňka přípravy. Radim byl navíc ve výborné formě. Ale máme tak silný kádr, že si s tím musíme poradit," prohlásil Koubek, který má na pravém beku na výběr mezi reprezentanty Františkem Rajtoralem a Romanem Hubníkem.

V zimě navíc Plzeň posílila obranu o mladého stopera Jana Baránka z Ostravy a útočníka Aidina Mahmutoviče z Teplic, který vstřelil pět ze 13 gólů Viktorie během zimy. Tomu uvolnil místo Marek Bakoš, který zamířil do Liberce. Jinak zůstal kádr stabilizovaný.

Během přípravy sehrála Plzeň osm zápasů s bilancí čtyř výher, jedné remízy a tří porážek včetně generálky s Krasnodarem 0:2. "Měli jsme vždy těžké a kvalitní soupeře na evropské úrovni. Něco se povedlo lépe, něco méně, ale to je normální. Při generálce už asi kluci měli v hlavě spíš ligový start," hodnotil Koubek.

Ví, že právě sobotní úvodní zápas jara proti Českým Budějovicím bude pro Plzeň velmi důležitý. "V našem postavení je každé utkání těžké, protože ho musíme zvládnout a nezaváhat. Bude tam určitě ta zdravá nervozita, protože potřebujeme dobře vykročit. Potřebujeme dobře vypálit ze startovních bloků," upozornil Koubek.

Ačkoli sám pociťuje velký tlak, situaci mu prý ulehčuje pozitivní nálada v kabině. "Kabina se do pozitivního myšlení a dobré nálady nutí sama. Žije vtipem a já na kluky v tomto směru nemusím nijak apelovat. Je to tady tak nastavené od mých předchůdců a v tom to mám jednodušší," připustil.

Redakce / ČTK

Nejnovější články