Zpět na » » Limberského překvapila přestupová aktivita plzeňského vedení

Limberského překvapila přestupová aktivita plzeňského vedení

Limberského překvapila přestupová aktivita plzeňského vedení © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

04.01. - I samotní fotbalisté Viktorie Plzeň byli překvapeni, jak aktivní bylo před Vánoci jejich vedení na přestupovém trhu. Reprezentační obránce David Limberský nečekal, že v zimě přivítá dvě kvalitní posily Aidina Mahmutoviče a Jana Baránka a že navíc na léto už je připraven příchod Egona Vůcha. Jen to prý dokazuje, jaké ambice vedení Plzně má.

"Byl jsem překvapen, jak k tomu vedení přistoupilo. Čekal jsem spíše jednu posilu a ne, že přivedou tři hotové hráče, kteří určitě nestáli málo peněz. Kádr už máme docela stabilizovaný a teď ho ještě zkvalitní tři hráči," konstatoval Limberský. "Myslím, že jsme tým doplnili dobře. Navíc je vždy lepší, když se noví hráči zapojí hned zkraje přípravy," dodal v rozhovoru s novináři.

Příchod posil podle něj ukazuje, že vedení Plzně nehodlá snižovat ambice. "Každý půlrok nám říkají, že z ambic slevovat nebudeme, a svými kroky to vedení dokazuje. Drží kádr pohromadě a ještě ho doplňují o nejlepší hráče z české ligy. Jsme rádi, že tomu tak je. Doufám, že to vydrží co nejdéle," prohlásil plzeňský odchovanec.

Zároveň si však uvědomuje, že ani příchod posil automaticky neznamená jisté výsledky. "Každou přípravu se říká, že máme nejsilnější kádr v historii. Ale to se těžko hodnotí. Jsme hodně silní, ale rozhodují výkony na hřišti. Neznamená to, že ten, kdo má nejsilnější kádr, bude automaticky první," řekl Limberský.

Počítá s tím, že na jaře bude Plzeň bojovat o titul se Spartou, před kterou má náskok jediného bodu, ale také s Jabloncem. Severočechy sice v posledním podzimním kole porazila, ale odepisovat je i přes ztrátu pěti bodů Limberský nehodlá. "Nemyslím si, že by byl Jablonec odstřižený. Přivedli posily, mají ambice a budou bojovat do poslední chvíle. Kádr na to mají, aby vyhrávali," uvedl Limberský.

"Boj o titul bude o nás třech. Jsme rádi, že Jablonec už máme za sebou. Ještě nás ale čeká zápas na Spartě ve 26. kole, tam to bude hodně důležitý zápas, kde se bude lámat chleba," prohlásil Limberský.

Ačkoli trénování nemá rád, na zimní přípravu už se hodně těší. I proto, že o závěr podzimu přišel kvůli zranění. "Na přípravu s touhle partou se těším, už mi to chybělo," řekl. "Nejsem tréninkový typ, ale je mi přes třicet, takže vím, že je třeba se pořádně připravit. Nevím, kolik sezon mě ještě čeká, proto do toho dávám vše, tak jsem si to v hlavě nastavil," popsal.

Dokonce ho musel během dovolené krotit kondiční trenér, který mu po zranění sestavoval individuální plán. "Musel mě krotit. Koleno mě při běhání stále trochu bolelo, ale odběhal jsem skoro všechno jako ostatní kluci. Žádné větší manko nemám," dodal Limberský.

Redakce / ČTK

Nejnovější články