Zpět na » » Sparta? Spíš zase zahraničí, říká navrátilec z Indie Podaný

- Sparta? Spíš zase zahraničí, říká navrátilec z Indie Podaný

Sparta? Spíš zase zahraničí, říká navrátilec z Indie Podaný © twitter.com - Jakub Podaný

1

Líbilo se

26.12. - Kolik fotbalistů může říct, že vyhrálo indickou superligu? Jakub Podaný mezi ně patří. Levému krajnímu obránci či záložníkovi skončilo hostování v Atléticu de Kolkata, s nímž se stal mistrem, a vrací se do Sparty. Tam se ale nejspíš dlouho neohřeje a vyzkouší si další angažmá v cizině.

Sedmadvacetiletý sparťanský odchovanec má za sebou skvělou zkušenost, když strávil dva měsíce na hostování v Indii, kde se tamní, nově vzniklá superliga hraje právě jen po tuto krátkou dobu, a se svým týmem vyhrál ligový titul. Ve finálovém utkání to byl právě Podaný, kdo v 94. minutě centroval z rohového kopu a střídající Mohammed Rafique překonal hlavou brankáře Keraly Blasters, slavného Angličana Davida Jamese.

Indická pohádka však končí a Podaného čeká návrat do reality všedního evropského dne. Nabídky prý má. "Jednalo by se tentokrát už opět o Evropu. Dohodnutého zatím nic nemám, navíc mám ještě půl roku smlouvu se Spartou. Uvidíme, co se mnou zamýšlí vedení, ale nepočítám s tím, že bych na Letné zůstal," prohlásil čerstvý indický mistr.

Ačkoliv je Podaný odchovancem Sparty, většinu kariéry strávil na hostováních v jiných celcích. Hostoval už v českých klubech Bohemians Praha, Sigmě Olomouc a naposledy v Teplicích, ve slovenské Senici a v loňském ročníku také v řeckém AEL Kalloni.

"Když jsem hrál v Řecku, nastupoval jsem pravidelně, docela mě za mé výkony chválili. Pak jsem se vrátil do Sparty, ale šanci jsem nedostal. Sparta je klub, který miluju, vychovala mě, na druhé straně to ovšem není jediný tým, za který můžu nastupovat," dodal Podaný.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články