Zpět na » » Svědík na lavičce Baníku skončil, tým převezme Frňka

- Svědík na lavičce Baníku skončil, tým převezme Frňka

Svědík na lavičce Baníku skončil, tým převezme Frňka © fcb.cz - Trenér Martin Svědík na lavičce Baníku skončil

0

Líbilo se

12.12. - Čekalo se, že budou bojovat o sestup, místo toho fotbalisté Baníku Ostrava zažili nejlepší podzim od roku 2009. Ani páté místo po šestnácti kolech však nezabránilo odvolání trenéra Martina Svědíka. Na lavičku slezského celku tak míří Petr Frňka, jenž dosud vedl druholigové Táborsko.

Ačkoli na tiskových konferencích a v zápise o utkání figuroval v roli hlavního kouče Tomáš Bernady, který na rozdíl od odvolaného kolegy vlastní potřebnou licenci, faktickým lodivodem byl právě Svědík.

A pod jeho vedením se týmu dařilo. Omladil kádr a ze sestupových vod dokráčel až na čtvrté místo. Mezi Baník a elitní trojici Plzeň, Sparta, Jablonec sice v koncovce podzimní části proklouzla Mladá Boleslav, přesto je Svědíkovo odvolání překvapením.

"Baník se sice nachází v první třetině tabulky, ale většina základních herních parametrů jej řadí spíše do slabšího průměru. Pokulhává zejména v ofenzivních činnostech jako držení míče, přihrávky, či střely na branku, kde je Baník, stejně jako v počtu vstřelených gólů, druhý nejhorší tým soutěže," vysvětlil na tiskové konferenci důvody trenérské rošády majitel Petr Šafarčík.

Na Svědíkovo místo přijde dosavadní kouč druholigového Táborska Petr Frňka. I on má v Národní lize působivé výsledky. Po podzimu jeho tým ztrácí z šesté pozice čtyři body na postupové příčky.

Frňkovi nechybí ani prvoligové zkušenosti. Byl asistentem Romana Nádvorníka při jeho působení v Příbrami a na Žižkově.

"To, co je tady po mně požadováno, je v absolutním souladu s tím, jak si představuju, že by se měl fotbal dělat. Nebylo to jen o tom: pojď trénovat Baník! Ale je to o tom podílet se na celkové herní koncepci a směru, kterým by se měl ubírat. Nabídka mě překvapila a moc si jí vážím," prohlásil Frňka, před nímž nyní leží ambiciózní cíle. Současné páté místo by měl minimálně udržet, navíc bude muset zatraktivnit vedením kritizovanou ostravskou hru.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články