Reprezentační kapitán Rosický sám neví, proč v Arsenalu nehraje
© atomicsoda.com - Tomáš Rosický
0
11.11. - Od začátku sezony odehrál kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický za Arsenal jen 160 minut, tedy méně než ve dvou zápasech za národní tým. Sám však neví, čím to je, že nedostává od trenéra Arséna Wengera větší prostor. Ačkoli chápe, že mu už je 34 let, ještě necítí, že by prožíval fyzický pokles. Na změnu dresu však zatím nemyslí, jelikož do lednového přestupního období je ještě dost času.
"Sám nevím, co se děje. Chápu, že mi je 34 let, to asi bude hrát roli, ať se mi to líbí nebo ne. To je bez debat. Ale pokles z hlediska fyzičky u mě ještě nenastal. Když jsme hráli s Nizozemskem za reprezentaci, tak jsem naběhal 12 kilometrů. V Arsenalu podle testů patřím do nejlepší pětky, co se týká rychlosti. V tomto směru je všechno, jak bylo," řekl Rosický novinářům na srazu národního týmu.
S trenérem Wengerem se sice baví, ale nemá přímé vysvětlení, proč se v sestavě Arsenalu objevuje minimálně. "Bavíme se, ale opravdu nevím, čím to je. Je to čistě trenérovo rozhodnutí. Není to mým poklesem. Zdravotně jsem taky v pořádku," řekl Rosický. "Samozřejmě bych chtěl hrát, ale neudělám s tím nic," dodal.
Možné vysvětlení se dá hledat v tom, že ve středu zálohy chce Wenger jiné typy hráčů. "Je to možné. Oproti minulé sezoně jsme změnili systém, teď nedávno znovu a začali jsme hrát 4-4-2. Spíše chce (trenér) najít systém, který bude svědčit hráčům, které pořád staví, než naopak," prohlásil Rosický.
V podobné pozici je však více hráčů Arsenalu, například německý reprezentant Lukas Podolski, který se na hřiště rovněž dostává sporadicky. "Nejsem v tom sám, další jsou na tom podobně. Pak když dostaneme šanci, tak je pro nás o to těžší chytnout zápasový rytmus," dodal Rosický.
Sledovat zápasy Arsenalu jen z lavičky je o to složitější, že se týmu příliš nedaří. "Zatím je pro nás sezona zklamáním. Nehrajeme dobře. To, co teď hrajeme, prostě nestačí na přední příčky," mínil.
Zatím však prý nepřemýšlel o tom, že by svou situaci v Arsenalu vyřešil v zimě odchodem do jiného klubu. "To je ještě daleko. Jsou ještě dva měsíce a uvidí se, co se stane, až se zimní přestupové okno otevře. Zatím jsem o tom vůbec nepřemýšlel," odmítl Rosický.
Nevyloučil však, že by jednou uvažoval i o návratu do Sparty, kde pro vrcholový fotbal vyrostl. "Sparta bude pro mě vždy téma, protože jsem obrovský sparťan. Ale momentálně to aktuální není," dodal.
Věří, že mu malá rozehranost nezabrání v tom, aby národnímu týmu pomohl k výhře nad Islandem. "Zápasy s Holandskem a Tureckem ukázaly, že by to neměl být problém. Samozřejmě by to bylo lepší, kdybych byl rozehranější. O tom se nemá cenu bavit. Ale myslím, že můj přínos pro tým je nezpochybnitelný," dodal.
Sám je překvapený z toho, že v utkání s Islandem půjde o první příčku v tabulce. "Islanďané asi překvapili každého. Kdo by čekal, že to teď bude souboj devítibodových týmů," řekl Rosický, který si poprvé zahraje na zrekonstruovaném stadionu v Plzni. "Ještě jsem tam nehrál. Bude to moje premiéra. Jsem zvědavý, jaké to tam bude, a i na publikum," dodal.
Je si však vědom toho, že s Islandem to bude těžký zápas. O víkendu měl možnost naživo sledovat hvězdu soupeře Gylfiho Sigurdssona. "Je to moc šikovný kluk. Byl jsem překvapený, že ho Tottenham pustil do Swansea. Má cit pro to, jak se dostat do šance. Nám dal teď krásný gól z trestňáku. Je to pro Island určitě klíčový hráč," dodal.
Jako jediný ze současného týmu si pamatuje i třináct let starou porážku 1:3 na Islandu. "To si vybavuji. Tam jsme dostali pěkně na zadek. Ale zda už tehdy startovali nějaký vzestup, to si nevybavuji. Více jsem si jich všimnul až v minulé kvalifikaci, kdy bojovali o postup na mistrovství světa," dodal.
Kam dál?
Redakce / ČTK
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
-
Coventry zrychluje na přestupovém...
Coventry City po klidnějším úvodu letního přestupového období výrazně zrychluje. Nováček Premier League podle informací... -
Přestupové tahanice ve Španělsku...
Útočník Jesse Bisiwu a katalánská Barcelona tvoří středobod aktuálních přestupových námluv. Vedení slavného celku... -
MS 2026: Brazilská legenda kritizuje...
Brazilská fotbalová reprezentace a její trenér Carlo Ancelotti čelí po mistrovství světa obrovské kritice. Brazilci vypadli ze... -
Alejandro Garnacho je na odchodu z...
Alejandro Garnacho poznal nemilosrdné rozhodnutí londýnské Chelsea o jeho prodeji, přičemž klub již obdržel počáteční... -
MS 2026: Jihoafrický reprezentant...
Jihoafrický záložník Jayden Adams a tamní reprezentace prožívají obrovský smutek. Fotbalový svět zasáhla zpráva stanice... -
MS 2026: Další kontroverze. FIFA...
Jude Bellingham a anglická fotbalová reprezentace se ocitli v centru pozornosti kvůli kontroverzní situaci v duelu proti Norsku.... -
MS 2026: Proč Lautaro Martínez...
Útočník Lautaro Martínez a argentinská fotbalová reprezentace prožívají obrovskou radost. Hvězdný forvard o víkendu...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal





