Zpět na » » Limberský kvůli poraněnému kolenu zřejmě na podzim dohrál

Limberský kvůli poraněnému kolenu zřejmě na podzim dohrál

Limberský kvůli poraněnému kolenu zřejmě na podzim dohrál © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

10.11. - Plzeňský fotbalista David Limberský má po nedělním ligovém utkání s Jihlavou poraněné kolenní vazy a podzimní sezona pro něj s největší pravděpodobností skončila. Česká reprezentace tak po sparťanu Lukáši Váchovi přišla před nadcházejícím domácím duelem kvalifikace mistrovství Evropy s Islandem o druhého hráče základní sestavy. Viktoria o tom informovala v tiskové zprávě.

"David dohrával nedělní ligové utkání v Jihlavě s bolestí v koleně, dnešní vyšetření bohužel potvrdilo naše podezření na poranění vazů," uvedl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár.

"David tak bohužel nebude moct odehrát blížící se duel české reprezentace proti Islandu v Doosan Areně, velmi pravděpodobně nebude k dispozici ani Viktorii ve zbývajících duelech podzimní části sezony," dodal Pillár.

Jednatřicetiletý levý obránce Limberský patřil v poslední době k hlavním oporám reprezentace. V základní sestavě nastoupil ve všech utkáních od nástupu trenéra Pavla Vrby včetně dosavadních tří zápasů kvalifikace o postup na mistrovství Evropy.

Zraněné koleno už dnes vyřadilo z nedělního zápasu s Islandem i ze zbytku podzimní sezony také dalšího reprezentanta sparťana Váchu, který si poranil meniskus. Také on hrál ve všech třech kvalifikačních zápasech od začátku a přispěl ke stoprocentní bilanci českého týmu.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články