Zpět na » » Dočkal parádní trefou nalomil Nizozemce a potvrdil, že když dá gól, reprezentace vítězí

- Dočkal parádní trefou nalomil Nizozemce a potvrdil, že když dá gól, reprezentace vítězí

Dočkal parádní trefou nalomil Nizozemce a potvrdil, že když dá gól, reprezentace vítězí © ad.nl - Bořek Dočkal v utkání s Nizozemskem

0

Líbilo se

10.09. - VIDEO Českým reprezentantům se pod trenérem Vrbou dlouho nedařilo zvítězit. Zatímco v prvních třech utkáních měla největší problém s defenzivou, proti USA zase selhala ofenziva. Vše vyšlo až v prvním ostrém duelu s Nizozemskem. Nositelem změny se stal záložník Bořek Dočkal, jenž si připsal gól a prsty měl i ve vítězné Pilařově trefě.

Českých fanoušků sice na Letnou dorazilo přes sedmnáct tisíc, avšak většinou se šli podívat na holandské hvězdy, než že by věřili v úspěch domácího týmu. A tak pro ně bylo nečekaným překvapením, když ve 22. minutě jako první nerozvlnil síť van Persie, nýbrž reprezentant se lvíčkem na prsou.

"Nevím, jestli je nejhezčí, ale je nejdůležitější. Tím, že to bylo v důležitém utkání s takhle těžkým soupeřem, tak to považuji za svůj zatím nejcennější gól," komentuje úvodní trefu záložník Bořek Dočkal.

Ten ze spolupráce tří sparťanů vytěžil nádhernou branku. Krejčího centr si efektně zády k obránci zpracoval Lafata, aby následně posunul míč před pokutové území, odkud pálil neobsazený Dočkal. Gólman Cillessen reagovat nestihl, pročež jen sledoval, jak se míč odráží od tyče na vnitřní stranu boční sítě a naplněný stadion propuká v radost.

"David mi to tam skvěle připravil a bylo to i o štěstí. Když budu mít takovýchto šancí pět, nemůžu čekat, že z nich dám čtyři góly. Nejprve jsem chtěl si balón vzít pro sebe, ale zdálo se mi, že proti mně někdo vystupuje a šel bych zbytečně do ztráty, takže jsem se naštěstí rozhodl pro střelu," popisuje Dočkal a dodává, že čekání na výsledek jeho pokusu se mu zdálo vzhledem k odrazu od brankové konstrukce velmi dlouhé.


Podívejte se na nádhernou trefu Bořka Dočkala, která znamenala vedení Čechů nad Nizozemskem 1:0.

Tím ale představení Vrbova výběru, a najmě pak to Dočkalovo, rozhodně neskončilo. Ve druhé půli museli Češi přetrpět vyrovnání, když Procházka nedůrazně odvrátil míč k Blindovi, jehož centr pak ke gólové hlavičce využil De Vrij.

Jenže v první ze dvou nastavených minut přišel nizozemský kolaps ve vlastním vápně, ze kterého vytěžil vítěznou trefu Pilař. A znovu u toho byl Dočkal, jelikož právě jeho centr sklepnul nešťastník Janmaat do vlastní tyče, od balón které putoval k dorážejícímu Pilařovi.


Pilařův vítězný gól z první minuty nastaveného času.

"Byl jsem překvapený reakcí hostujícího hráče. Ono to na řešení asi nebylo úplně jednoduché, ale myslím si, že mohl situaci vyřešit mnohem bezpečněji. Navíc v minutě, která zrovna probíhala," říká o rozhodujícím okamžiku utkání pětadvacetiletý záložník.

Ten si udržel pověst šťastného střelce, který když skóruje, tak reprezentace neprohrává. Už dříve přispěl k výhře 1:0 nad Bulharskem a 3:0 nad Slovenskem. "Nemyslím, že bych byl pro reprezentaci nějakým talismanem," uzavírá Dočkal, jenž se nyní stejně jako ostatní vrátí k plnění klubových povinností. Už v sobotu čeká jeho Spartu důležitý ligový duel v Teplicích.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články