Zpět na » » Reprezentace ladí formu na Nizozemsko, sázet chce na brejky a standardní situace

Reprezentace ladí formu na Nizozemsko, sázet chce na brejky a standardní situace

Reprezentace ladí formu na Nizozemsko, sázet chce na brejky a standardní situace © ussoccer.com - Česká republika - USA

0

Líbilo se

05.09. - Už za necelých pět dní čeká české fotbalisty úvodní duel kvalifikační skupiny o evropský šampionát v roce 2016. Družina Pavla Vrby vedle tvorby a nacvičování taktických plánů musí také vypilovat nedostatky, které ukázala příprava se Spojenými státy. Vzhledem k předpokládanému vývoji utkání s Nizozemskem jde především o vylepšení brejkových a standardních situací.

"Nizozemci jsou velmi silní na míči, ale věřím, že se proti nim prosadíme. Buď z brejku, nebo právě ze standardek. Trenéři určitě nějaký signál vymyslí a snad to dobře zrealizujeme," říká záložník Ladislav Krejčí, jenž ve středu patřil k tomu lepšímu, co se na hřišti pohybovalo.

"Měl jsem tam velkou šanci, kterou jsem měl vyřešit lépe. Ale trefil jsem jen brankáře. Je to škoda. Několikrát jsem si navíc nepohlídal ofsajd. To je třeba zlepšit," lituje Krejčí.

Nedá se však předpokládat, že by levé křídlo patřící pražské Spartě dostalo tolik prostoru i v souboji s bronzovými medailisty z posledního mundialu v Brazílii. Ti sice přijedou oslabeni hned o několik výrazných jmen, i bez Robbena či Huntelaara ale budí jejich ofenzivní síla respekt.

Před vstupním kvalifikačním zápasem se ale dají hledat i pozitiva. Třeba porážka Holanďanů 2:0 v přípravě s Itálií nebo zkušenosti některých českých fotbalistů s nizozemským fotbalem. Ty nejčerstvější mají ještě v živé paměti sparťané.

"Určitě mám s jejich fotbalem pozitivní zkušenost. V obou soubojích to bylo tak, že jsme nebyli tolik u míče, ale po jejich chybách jsme těžili z brejků. Teď by to mělo být podobné," vrací se Krejčí k nedávnému utkání se Zwolle, ale připomíná i jiný souboj se soupeřem slavnějšího jména.

Před dvěma lety narazili Letenští na Feyenoord Rotterdam. Nebyli favorité, přesto ale po výsledcích 2:2 venku a 2:0 v domácím střetnutí dokázali postoupit do základní skupiny Evropské ligy.

Nizozemský fotbal se vyznačuje především propracovanou ofenzivou a výbornou hrou po křídlech. Právě na rychlé akce se nyní musí zaměřit defenzivní část Vrbových příprav a obraně by v zápase měli vypomáhat také tradičně útočněji ladění hráči.

"V tom by neměl být problém. Spolupráce s Davidem Limberským funguje. On si mě řídí a i před zápasem se domlouváme, co a jak budeme hrát," kvituje spolupráci s levým obráncem konkurenční Plzně Krejčí.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články