Zpět na » » Hübschmanovi návrat do české ligy pokazila porážka s Plzní

Hübschmanovi návrat do české ligy pokazila porážka s Plzní

Hübschmanovi návrat do české ligy pokazila porážka s Plzní © fkjablonec.cz - Tomáš Hübschman

0

Líbilo se

04.08. - Po dlouhých 10 letech a třech měsících se fotbalový reprezentant Tomáš Hübschman znovu představil v české nejvyšší soutěži. Na obnovenou premiéru po návratu z angažmá v Šachtaru Doněck však nebude vzpomínat v dobrém, jelikož jeho Jablonec prohrál na hřišti Plzně 1:3.

"Kvůli tomu výsledku jsem si to moc neužil, ale na všem je třeba hledat pozitivum. Byla dobrá atmosféra, byl kvalitní soupeř, bohužel my jsme k tomu kvalitu nepřidali a máme co zlepšovat," řekl Hübschman na tiskové konferenci.

Předtím hrál českou ligu naposledy v květnu 2004, kdy v dresu Sparty nastoupil proti svému současnému zaměstnavateli Jablonci. Od té doby působil na Ukrajině a na 110. ligový start si musel počkat do neděle. I proto, že před týdnem v 1. kole mu start nedovolily zdravotní problémy. V Plzni však už vedl Severočechy jako kapitán.

Nově složený jablonecký tým ale stále není ideálně sehraný, což Plzeň využila při úvodním náporu, kterému nezabránil ani zkušený záložník. "Nezačali jsme dobře, dostali jsme se pod tlak, hráli jsme bez míče, což nás stálo hodně sil. Plzeň hrála svou hru, snažila se nás roztáhnout, kombinovat a prvních 20 minut se jí to dařilo hodně dobře. Nám chyběla kombinace, abychom se dostali do hry," litoval Hübschman.

Byl to pro něj velký rozdíl oproti duelu, který sehrál na jaře na hřišti Plzně se Šachtarem Doněck, který tehdy spíše diktoval tempo hry. "Rozdíl to byl. Se Šachtarem jsme hráli s míčem, ale teď jsme hráli bez míče. Šachtar chce kontrolovat zápas, my měli dnes trochu jiný záměr, ale nepovedlo se to," dodal.

Ačkoli výrazně posílený Jablonec vzbuzuje u veřejnosti velké očekávání, Hübschman ví, že jen jména výsledky nepřinesou a je potřeba čas, než budou výkony takové, jak by si na severu Čech přáli. "Je potřeba hodně zápasů, hodně tréninků a hodně práce, aby si to sedlo. Zatím jsme odehráli dvě utkání. S Brnem jsme to spíše ubojovali, byly tam dobré i horší momenty, teď proti Plzni tam byly spíše ty horší. Je na čem pracovat a chce to čas," dodal.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články