Zpět na » » Jablonecký záložník Martin Pospíšil o fous unikl druhé lize a chystá se pomstít Plzni

- Jablonecký záložník Martin Pospíšil o fous unikl druhé lize a chystá se pomstít Plzni

Jablonecký záložník Martin Pospíšil o fous unikl druhé lize a chystá se pomstít Plzni © fkjablonec.cz - Martin Pospíšil

0

Líbilo se

01.08. - Od fotbalistů Baumitu Jablonec se v letošní sezóně čekají velké výsledky. Na sever Čech totiž přišla řada posil opravdu zvučných jmen. V prvním utkání mezi nimi nejvíce zazářil hráč, který však měl na konci minulé sezóny paradoxně namířeno do druhé ligy.

Olomoucký odchovanec Martin Pospíšil má za sebou hodně zajímavé léto. Poslední květnový den musel překousnout sestup své Sigmy do Fotbalové národní ligy. Tam se ale dvaadvacetiletému záložníkovi nechtělo, a tak se jeho další kariérní stanicí stal Jablonec.

S druholigovým prostředím ostatně již zkušenosti měl. První polovinu sezóny 2011/2012 odehrál talentovaný hráč na hostování v Třinci, kde vstřelil i svůj první gól v dospělém fotbale. Pak se vrátil zpět na Hanou, aby si ho po necelých dvou letech a jednom reprezentačním startu vyhlédla Plzeň.

"Osobně jsem přesvědčen o tom, že Martin naváže při svém působení v Plzni na Tomáše Hořavu, který se díky výkonům v dresu Viktorie prakticky okamžitě dostal zpět do národního týmu," říkal při představování nové posily generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Do západočeského klubu přicházel na hostování s opcí jako náhrada za Vladimíra Daridu a z pozice náhradníka nakoukl i do prestižní Ligy mistrů. Angažmá se mu ale nepovedlo, což mělo za následek rychlý transfer zpět, při němž ten samý Šadek pronášel trochu jiná slova.

"Martin vlivem velké konkurence v záložní řadě nedostával tolik herních příležitostí, vzhledem k zapojení dalších kmenových záložníků Viktorie do zimní přípravy jsme po dohodě s hráčem sáhli k co nejrychlejšímu návratu do mateřského klubu. Pevně věřím, že Olomouci na jaře pomůže k lepšímu tabulkovému postavení a opět získá potřebnou herní praxi," vysvětloval jeden z hlavních představitelů dvojnásobného mistra ligy.

Restart v Galacticos?

Výsledky Sigmy na jaře zlepšení nedoznaly, a tak Pospíšila před návratem do druhé ligy zachránil až Jablonec, jenž ho v rámci tamního velkého nákupního léta přivedl do týmu. A po vydařené premiéře proti Brnu, ve které se prosadil i gólově, nyní záložníka čeká návrat do známého prostředí.

"Strávil jsem tam půl roku, takže tam určitě mám nějaké známé a kamarády. Určitě se tam těším, ale jak říkám, zase tak dlouhá doba to nebyla. I tak na to angažmá vzpomínám v dobrém, zažil jsem tam zatím největší fotbalové zážitky, ať už to byla Liga mistrů, nebo spoluhráči, vždyť tři čtvrtě mančaftu jsou reprezentanti," prohlašuje Pospíšil před zápasem Jablonce v Plzni.

Ten bude hlavním tahákem kola. Druhý celek loňské ligy a finalista Poháru České pošty neprožívá zrovna ideální období, přesto bude první velkou prověrkou sil Peltova projektu jabloneckých Galacticos.

"Chceme jim v této sezoně konkurovat, takže tam nesmíme jet ustrašení. Musíme tam jet sebevědomě s tím, že si tam jedeme pro nějaké body," říká odhodlaně Pospíšil, jenž však z horší formy soupeře předčasné závěry nedělá. "Už si tím obdobím prošli několikrát, ale vždycky se dokázali vrátit zpátky na špici, takže bych na to vůbec nespoléhal."

Na první utkání Jablonce se přišly podívat více než čtyři tisícovky fanoušků, což je na jablonecké poměry exkluzivní návštěva. V případě výhry v Plzni by mohl zápas proti Slovácku přilákat ještě více příznivců. "Klidně o tisíc lidí víc," přeje si před svým druhým vystoupením v dresu Baumitu Martin Pospíšil.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články