Zpět na » » Baník si na tři roky pojistil stopera Jana Baránka

Baník si na tři roky pojistil stopera Jana Baránka

Baník si na tři roky pojistil stopera Jana Baránka © fcb.cz - Jan Baránek

2

Líbilo se

27.06. - Stoper české fotbalové reprezentační jednadvacítky Jan Baránek prodloužil smlouvu s Ostravou. Čerstvě jednadvacetiletý bek, o nějž měla zájem například Plzeň, podepsal s Baníkem nový kontrakt na tři roky.

Ostravský odchovanec a syn bývalého ligového záložníka Jana Baránka, který momentálně trénuje druholigovou Opavu, si po dlouhých jednáních nakonec s vedením klubu plácl na další spolupráci.

"Podpis smlouvy potvrzuje naši sportovní filozofii a strategii, která směřuje k tomu, abychom do dvou až tří sezon bojovali o evropské poháry," uvedl na klubovém webu předseda představenstva Petr Šafarčík.

Baránek má za sebou teprve druhou neúplnou prvoligovou sezonu. Navzdory pouhým 25 odehraným zápasům se však mládežnický reprezentant v uplynulém ročníku stal defenzivním pilířem a oporou Baníku. Na jaře vstřelil Liberci a Znojmu i svoje první dva ligové góly.

I když dnes čerstvě jednadvacetiletý zadák měl i nabídky odjinud, klub využil opci v bývalém kontraktu a nadějného fotbalistu si podržel. "Přál bych si, aby kostra týmu byla tvořena hráči spojenými s Baníkem. Podpis smlouvy s Janem Baránkem je motivací pro mladé hráče, že mohou jako Jan v klubu dále růst," řekl na klubovém webu sportovní manažer Baníku Radek Slončík.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články