Zpět na » » Poborský: Vše špatné je k něčemu dobré, druhá liga nám i pomohla

Poborský: Vše špatné je k něčemu dobré, druhá liga nám i pomohla

Poborský: Vše špatné je k něčemu dobré, druhá liga nám i pomohla © dynamocb.cz - Karel Poborský

0

Líbilo se

05.06. - Fotbalisté Českých Budějovic deklasovali v posledním kole druhé ligy v přímém souboji o postup Táborsko na jeho hřišti 6:0 a návrat po roce mezi elitu symbolicky završili nejvyšší výhrou od března 2006, kdy stejným poměrem zdolali Hlučín. Podle generálního manažera Karla Poborského byla roční účast v druhé lize pro Dynamo v mnoha ohledech prospěšná a svým způsobem klubu i pomohla.

"Je to tak. Ukázalo nám to spoustu věcí. Spoustu věcí jsme si vnitřně v klubu přeházeli a nastavili jinak. Všechno špatné je k něčemu dobré," řekl Poborský novinářům po zápase na hřišti Táborska.

Výkon na půdě přímého rivala v boji o postup ho nadchl. "Jsem moc spokojený, musím pochválit kluky i celý realizační tým, protože jsme se na to opravdu dobře nachystali a zaslouženě postoupili," uvedl Poborský.

"Upřímně jsem samozřejmě nečekal, že vyhrajeme tak výrazně. Doufali jsme, že mnohem větší tlak bude ležet na Táborsku, přece jen my takovýchto zápasů měli víc. Řekl bych, že čím víc jsme byli pod tlakem, tím jsme paradoxně hráli líp," mínil šéf Dynama.

Jako správné se podle něj ukázalo, když vedení klubu v zimě angažovalo kouče Luboše Urbana, který vypjaté boje o postup umí zvládat. Mezi elitu se mu už nečekaně povedlo postoupit se střížkovskými Bohemians Praha a na konci 90. let prošel s Neratovicemi z ČFL do druhé ligy.

"Musím pochválit trenéra, s jeho příchodem se nám podařilo mužstvo stmelit. Kluci konečně začali táhnout za jeden provaz. Na tom budeme chtít stavět dál. Maximálně to doplnit dvěma třemi hráči, ale budeme chtít vycházet z tohohle kolektivu," řekl Poborský. "Jestli se vracíme do ligy silnější? To si budeme muset počkat, ale já věřím, že ano," dodal s úsměvem.

Že jsou Jihočeši dobrá parta, ukázalo i to, že se od začátku jara neholili. "Nevím, kdo s tím přišel první, ale snad i to nám pomohlo," prohlásil Poborský.

Podle Urbana bylo zlomovým utkáním na cestě k postupu vítězství v Ústí nad Labem, kde Dynamo otočilo nepříznivý stav a nastartovalo sérii deseti výher z jedenácti posledních kol. "Kdybychom prohráli, ztráceli bychom devět deset bodů a bylo by asi hotovo. Soupeři to kolo prohráli a my jsme se dostali jako by do kontaktu. Každý zápas jsme hráli pod tlakem, pořád jsme museli. Hráči to zvládli fantasticky, forma nám vykrystalizovala na konci, kdy nám to tam začalo padat," řekl Urban.

Tuší, že kádr bude pro ligu třeba posílit. "Liga je někde jinde, tohle by v lize při vší úctě ke všem, kteří to odmakali, nestačilo. Teď je to věc vedení. Tři čtyři hráči do základní sestavy musí přijít, abychom byli konkurenceschopní třeba s druhou polovinou tabulky," mínil Urban.

Zatím neví, zda bude pokračovat pětatřicetiletý lídr obrany Roman Lengyel. "Druhý stoper Deli je tu na hostování, vrátí se do Sparty. Takže se to rozprchne a my budeme zase muset hledat hráče, kteří by tady mohli být," dodal Urban.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články