Baník Ostrava - FK Jablonec 97 3:0 (2:0)
0
10.05. - Prořídlé ochozy ostravských Bazalů viděly koncert hráčů Baníku. Hosté z Jablonec působili odevzdaným dojmem a naprosto zaslouženě odjeli z Ostravy s třígólovým přídělem.
Po předešlém domácím utkání se Spartou dnes na Bazaly zavítalo pouhých tři a půl tisíce nejvěrnějších fanoušků. Po ostravském zápase jara zůstalo mnoho lidí v teple svého domova, což je bohužel obraz českého národa. Když už moc není o co hrát, diváci nechodí.
Zápas mezi Slezany a Severočechy začal opatrněji. Postupem času však převzali iniciativu domácí hráči a v 15. minutě zahrozili rohovým kopem, při němž Klimpl mířil těsně nad jabloneckou bránu.
Ve 22. minutě se už ale Ostravané radovali. Magera vyslal Střihavku, který přesprintoval hostujícího obránce a svou jedovatou střelou trefil tyč, od ní se pak míč odrazil k volnému Metelkovi, který pohodlně skóroval.
Obrovskou příležitost měli aktivnější hráči Baníku v 30. minutě. Magerovu hlavičku ale strážci jablonecké brány vykopávali z brankové čáry. Za minutu se Magera gólu dočkal. Nejlépe se zorientoval při závaru u jablonecké brány a poslal míč do sítě - 2:0. Baník Ostrava pak i nadále kontroloval hru a první půli už si v klidu pohlídal.
Hostující trenér Petr Rada sáhl o přestávce ke dvěma změnám. Ze hřiště se poroučeli Peškar s Valentou a místo nich nastoupili Vošahlík s Patkou.
Jablonci to však příliš nepomohlo. Přesto mohl snížit. V 65. minutě hry Baník podržel domácí brankář Buček. Petrželovu nebezpečnou střelu nejprve vyrazil a poté zlikvidoval i dorážku Vošahlíka.
Za dvě minuty pohasly naděje hostů alespoň na bodový zisk. Mišinský vyslal parádní střelu na Ĺ pita, ten s obtížemi vyrazil před dobíhajícího Mageru, kterého srazil k zemi Fukal a kopala se penalta. Pokutový kop s přehledem proměnil Klimpl.
Ostravané si výsledek pohlídali a v závěru dokonce mohl ještě navýšit svůj výrazný náskok. Po pěkné kombinaci ostravských hráčů nakonec Metelka zakončoval ve vyložené šance do tyče. Mrzet ho to však nemuselo. Baník vyhrál 3:0 a v tabulce poskočil na šestou příčku.
FC Baník Ostrava - FK Jablonec 97 3:0 (2:0)
B: 22. Metelka, 31.Magera, 67. Klimpl (pen.)
Rozhodčí: Jech - Kordula, Večeřa
Baník: Buček - Řezník, Cigánek, Bystroň, Klimpl - Metelka, Marek, Lukeš, Čoupek (75. Mičola) - Střihavka (75. Mičola), Magera (81. Besta)
Jablonec: Ĺ pit - Zábojník, Fukal, Homola, Flachbart - Peškar (46. Vošahlík), Baranek, Eliáš, Petržela - Smíšek (79. Nulíček), Valenta (46. Patka)
Diváci: 3 497
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Barcelona chce Laporteho z Athletic...
V posledních dnech se v zákulisí barcelonského přestupního trhu objevila dvě jména finalistů Mistrovství světa jako možná... -
Chelsea: nabídka 75 milionů eur za...
Chelsea hledá posílení středu zálohy po prodeji Andreye Santose do Manchesteru United za přibližně 59 milionů eur (50 milionů... -
Stanice Oneplay Sport otevírá ve STAGES HOTEL Prague nové multifunkční zázemí, které propojuje televizní studio, newsroom a...
-
Rýsuje se zajímavý návrat do...
Americký server Hooligan Soccer přišel s velmi zajímavou informací. Christian Pulisic (27) by se totiž po několika letech mohl... -
Hotovo: Morgan Rogers definitivně...
Nejdražší přestup v historii Chelsea je definitivně uzavřen. Morgan Rogers (23) se stal hráčem Blues a poprvé podrobně... -
Zbláznil se Real Madrid? Z Barcelony...
Ferran Torres je aktuálně na vrcholu světa. Stal se tím, kdo Španělsku trefil ve finále titul mistra světa proti Argentině. Po... -
Argentinská doba zlatá skončila....
Argentina se až nad očekávání dostala až do finále mistrovství světa. Měla cestu poměrně hezky nalajnovanou, Anglie jí...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


