Zpět na » » Pastoor po sezoně opustí Slavii, bude dělat asistenta v Alkmaaru

Pastoor po sezoně opustí Slavii, bude dělat asistenta v Alkmaaru

Pastoor po sezoně opustí Slavii, bude dělat asistenta v Alkmaaru © slavia.cz - Alex Pastoor

0

Líbilo se

19.05. - U fotbalistů Slavie Praha po sezoně skončí kouč Alex Pastoor. Nizozemský trenér o víkendu z osobních důvodů přijal nabídku Alkmaaru, kde se stane asistentem Marca van Bastena. Slavia o tom informovala na svých internetových stránkách. Pastoor tak v Edenu vydrží jen necelé tři měsíce.

Pastoor se vrátí do nizozemského ligového klubu, kde začínal jako mládežnický trenér. "Mé rozhodnutí absolutně nesouvisí se situací ve Slavii. Alkmaar mi dal skvělou nabídku, klub navíc sídlí patnáct kilometrů od mého domu v Nizozemsku. Pro mě osobně se jedná o ideální kombinaci pracovní pozice a osobní situace," řekl Pastoor.

Sedmačtyřicetiletý kouč na začátku března nečekaně nahradil odvolaného Miroslava Koubka. S týmem z Edenu chtěl zapracovat především na ofenzivě, Slavii se ale výsledkově nedařilo a dvě kola před koncem ligy stále ještě není zachráněna.

Červenobílí pod Pastoorem v lize z deseti duelů třikrát vyhráli, jednou remizovali a šestkrát prohráli. Na třináctém místě tabulky mají tříbodový náskok před patnáctými Bohemians 1905.

V posledních dvou kolech pod vedením Pastoora přivítá Slavia doma Slovácko a poté se představí v Ostravě. "Moje koncentrace a motivace se tím ještě zvyšuje. Máme před sebou jasný úkol a ten chceme zvládnout. Já jsem profesionál a udělám pro to maximum," dodal Pastoor.

Pastoorova nástupce zatím Slavia neoznámila. Nového kouče zřejmě jmenuje až do skončení sezony, aby měl tým klid na poslední dvě kola tohoto ročníku. Spekuluje se, že by se na lavičku mohl vrátit například Miroslav Beránek, který po konci u kazašské reprezentace nemá angažmá.

Pastoorovo krátké působení ve Slavii potvrzuje, že se trenéři v Edenu poslední dobou rychle střídají. Od roku 2010 vedlo Pražany osm různých koučů.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články