Zpět na » » Limberský se sám smál tomu, s jakou obranou Plzeň dohrávala

Limberský se sám smál tomu, s jakou obranou Plzeň dohrávala

Limberský se sám smál tomu, s jakou obranou Plzeň dohrávala © fcviktoria.cz - David Limberský

0

Líbilo se

12.05. - Ve třiceti letech už plzeňský fotbalista David Limberský zažil téměř vše, nyní si k zážitkům může připsat i premiérový start ve středu obrany Viktorie. Za celou kariéru nikdy na stoperu nehrál, až dnes proti Mladé Boleslavi. Záskok však zvládl velmi dobře a pomohl k výhře 2:0, i když se prý sám musel smát tomu, že Viktoria hrála většinu druhé půle bez klasického stopera.

"Musel jsem se usmívat, co tam bylo za obranou čtveřici, když musel kvůli zranění vystřídat Roman Hubník. Michal Ďuriš se stáhnul z útoku na beka, pak dva krajní obránci a Honza Kovařík jako záložník. Bylo to hodně zpřeházené," řekl Limberský na pozápasové tiskové konferenci. "Drželi jsme ale při sobě, dirigovali jsme se a zvládli to," těšilo reprezentačního beka.

Pouze v létě 2012 při odvetě předkola Evropské ligy s Lokerenem uvažoval tehdejší trenér Pavel Vrba, že by Limberského při problémech se stopery posunul do středu obrany. Nakonec z toho však sešlo. "Tehdy se zázračně uzdravil Marián Čišovský, tak jsem tam nemusel. Na stoperu jsem vlastně nehrál nikdy, ani v žácích. Byla to taková malá premiéra," vzpomínal Limberský. "Ani v přípravě jsme to nijak nezkoušeli, jako alternativa se zkoušel Radim Řezník," dodal.

Přesto Limberský odvedl dobrou práci a i na nezvyklém postu patřil k nejlepším na hřišti. "Hodně mi pomohl Roman Hubník a zvládli jsme to. Ze začátku tam měli pár šancí, ale pak jsme je do ničeho nepustili. Takže spokojenost," těšilo čtyřiadvacetinásobného reprezentanta.

Pokud by zdravotní stav stoperů vyžadoval podobný záskok i ve finále Poháru České pošty se Spartou, Limberský je prý připraven. "Já si troufnu na cokoli. Když mě trenér dá na stopera i proti Spartě, tak tam půjdu. Ale vrací se Vašek Procházka a uzdravují se i další stopeři, takže doufám, že budu zase na svém místě. Přeci jen na stoperu není ta lajna, na kterou jsem zvyklý," dodal Limberský.

Právě sobotní finále poháru bude stěžejní pro to, jak budou v Plzni hodnotit sezonu. "Vzhledem k tomu, co jsme dosáhli v Evropě a že máme v lize víc bodů než loni, kdy jsme byli mistři, tak to je úspěšná sezona, ale pokud bychom vyhráli i pohár, tak to bude hodně úspěšná sezona," řekl plzeňský zástupce kapitána.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články