Zpět na » » Souboj o Evropskou ligu dnes může najít svého vítěze, Liberec hostí Teplice

Souboj o Evropskou ligu dnes může najít svého vítěze, Liberec hostí Teplice

Souboj o Evropskou ligu dnes může najít svého vítěze, Liberec hostí Teplice © fcslovanliberec.cz - Utkání mezi Libercem a Teplicemi

0

Líbilo se

10.05. - PREVIEW Čtvrté místo je ve sportu tím snad nejméně populárním. Většinou znamená, že končíte jako první z mnoha neoceněných. Za normálních okolností to platí i v Gambrinus lize, z níž do evropských pohárů postupují první tři mužstva. Jenže letošní vývoj v domácím poháru tomu chtěl jinak, a tak se právě o čtvrtou příčku a účast v předkole Evropské ligy dnes svede lítý boj mezi Libercem a Teplicemi.

FC Slovan LiberecLiberec - TepliceFK Teplice

Sobota 10. května, 18:00, Stadión U Nisy, Liberec

Zatímco na podzim hrály Teplice dokonce o titul a překvapovaly svojí pohlednou ofenzivní hrou snad každého fanouška, po zranění Aidina Mahmutoviče už to tak slavné nebylo. Krize se naplno projevila hlavně v jarní části sezóny. I proto se zdálo, že na pohárovou Evropu mohou zapomenout.

Avšak s vidinou postupu i ze čtvrtého místa se výkonnost svěřenců Zdeňka Ščasného opět zvedla, což deklarovali výhrou nad novopečeným mistrem Spartou. Vyhrocený zápas ovládli v poměru 3:1 a přeskočili do té doby čtvrtý Liberec, jenž prohrál se Znojmem.

Trenér Teplic ale nějaký obrovský zájem o Evropskou ligu popírá. "My bychom poháry samozřejmě hráli rádi, ale ne za každou cenu. Kdyby byli všichni hráči zdraví a hráli jsme jako na podzim, tak samozřejmě ano. Ale kdybychom měli hrát jako v nepovedených jarních zápasech, tak co bychom v Evropě dělali?"

To jejich soupeř by naopak bral opětovnou účast ve druhé nejprestižnější evropské klubové soutěži všemi deseti. Vždyť pro chřadnoucí libereckou pokladnu se jedná o možnost, jak se alespoň mírně zahojit a zabránit divokým rozprodejům kádru.

K tomu je však potřeba zlepšit současnou mizernou formu. "Jsme v situaci, kdy je úplně jedno, kdo proti nám stojí. Máme své problémy, které musíme vyřešit. Mluvím především o individuálních výkonech některých jednotlivců. Kluci si musí uvědomit, že hrají za Slovan, tedy za tým, který třikrát vyhrál ligu, a jeho fanoušci jsou zvyklí na určitou kvalitu a nasazení," uvědomuje si trenér David Vavruška.

Slovan může těšit jeho domácí bilance. U Nisy se mu daří a jediným týmem, který si odtamtud odvezl tři body, byla pražská Dukla. Teplice se to nyní pokusí změnit. Pokud by se jim to povedlo, budou mít už opravdu blízko k vysněnému cíli.

Předpokládané sestavy:

FC Slovan Liberec: Kovář - Coufal, Rajnoch, Pimpara, Fleišman - Kolár, Obročník, M. Jarolím, Pavelka, Frýdek - Budnik.

FK Teplice: Grigar - Matula, Klimpl, D. Jablonský - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek, Hošek - Litsingi, Jindráček, Nivaldo.

Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotík
Tip FotbalPortal.cz: 02


Bohemians 1905Bohemians 1905 - DuklaFK Dukla Praha

Pátek 9. května, 20:15, Ďolíček, Praha

"Samozřejmě je to pro nás klíčové utkání. Pokud ho nezvládneme a nezvítězíme, tak si myslím, že ta šance na záchranu by zůstala spíš už teoretická. Půjdeme do toho s velkým odhodláním," uvědomuje si trenér klokanů Luděk Klusáček.

Pokud se po Slavii a Mladé Boleslavi najde další tým, který nad Bohemians zvítězí, bude záležet na výsledcích Příbrami, Baníku a Znojma. Když celá trojice své zápasy vyhraje, o prvním sestupujícím bude jasno.

Existuje ale velmi reálná šance, že tyto počty v Ďolíčku budou moci zahodit. Dukle se totiž na jaře nedaří. Porazila pouze Teplice a Jablonec a další dva body dodala za remízy s Příbramí a v posledním kole se Slováckem.

"Forma Dukly není taková jako na podzim. Ale pořád je to mužstvo, které chce hrát fotbal," ví Klusáček, že jen statistiky jeho mužstvo nespasí. Obzvláště, když jiná bilance zase říká, že klokani ještě Duklu v první lize neporazili.

Šance vylepšit nepovedené jaro by naopak mohla svěřence Luboše Kozla motivovat. Navíc stále bojují o šesté místo se Slováckem. Jenže se soupeři z nižších pater tabulky se jim příliš nedaří.

"Během jara jsme se přesvědčili, že tihle soupeři se proti nám maximálně motivují a pakliže my do hry nedáme dostatečnou míru nasazení a bojovnosti, tak pouhá fotbalovost nestačí," dodává Kozel.

Pravděpodobné sestavy:

Bohemians Praha 1905: Berkovec - Pauschek, Brabec, Cseh, Kalina - Jindřišek - Hora, Nerad, Rada, Bartek - Lietava.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štetina, Božič, Matěj Hanousek - Hlinka, Ouedraogo, Marek Hanousek - Engelmann, Pospěch, Mareš.

Rozhodčí: Kovařík - Moláček, Hock.
Tip FotbalPortal.cz: 10


Kompletní program 28. kola Gambrinus ligy
Pátek 9. května
20:15 Bohemians Praha 1905 - FK Dukla Praha fanda
Sobota 10. května
17:00 FC Baník Ostrava - FC Vysočina Jihlava
18:00 FC Slovan Liberec - FK Teplice čts
18:00 1. FK Příbram - FK Baumit Jablonec
19:00 1. FC Slovácko - 1. SC Znojmo FK
Neděle 11. května
16:45 AC Sparta Praha - SK Sigma Olomouc čts
17:00 FC Viktoria Plzeň - FK Mladá Boleslav
19:00 FC Zbrojovka Brno - SK Slavia Praha fanda

Kam dál?

Adam Kotrbatý / FotbalPortal.cz

Nejnovější články