Zpět na » » Baník hlásí třetí zimní posilu, Hableho vyměnil s Hradcem za Štěpána

Baník hlásí třetí zimní posilu, Hableho vyměnil s Hradcem za Štěpána

Baník hlásí třetí zimní posilu, Hableho vyměnil s Hradcem za Štěpána © slavia.cz - Záložník Vojtěch Štěpán na podzim hostoval ve Slavii, nyní zkusí své štěstí v Baníku

0

Líbilo se

20.01. - Ostravský Baník přivítal novou posilu. Do patnáctého celku prvoligové tabulky přichází na hostování Vojtěch Štěpán z Hradce Králové. Opačným směrem pro změnu zamířil někdejší hráč italské Fiorentiny Jan Hable.

Štěpán po loňském sestupu "Votroků" do druhé ligy hostoval v pražské Slavii. Jenže poté, co Michala Petrouše nahradil na lavičce sešívaných Miroslav Koubek, přestal nastupovat v základní sestavě a klub ho po podzimní části poslal zpět.

Změna trenérů se ale udála i v Baníku a nový kouč František Komňacký se rozhodl služeb ofenzivního záložníka využít. Na oplátku poslal na východ Čech Jana Hableho. "Štěpán se nám typologicky do kádru hodí. Hable je kvalitní hráč, ale s jeho ztrátou jsme schopni si poradit," komentoval změnu po sobotním utkání Tipsport ligy Komňacký.

Štěpán, jenž v lize odehrál 198 utkání a vstřelil deset branek, se tak po útočníkovi Michaelu Krmenčíkovi z Plzně a Jánu Gregušovi z Boltonu stal třetí posilou ligového šampiona ze sezóny 2003/2004. Odchody však v Komňackého celku převažují. Bazaly v zimní pauze stihli opustit Antonín Fantiš, Vladan Milosavljev, Vojtěch Engelmann, Benjamin Vomáčka a Jakub Rolinc.

Baník se však nevzdává možnosti, že by jeho tým mohli posílit hráči z ciziny. Na tuto strategii vsadily před začátkem sezóny Teplice, které přivedly africké fotbalisty, a vyplatilo se jim to. V minulém ročníku trápící se klub bojuje o pohárové příčky a po podzimní části se nachází na třetím místě.

Co se týče Ostravy, ta o Afričanech příliš neuvažuje, ale jedná s Estonci Joelem Lindperem a Rimem Huntem. Avšak zatím se obě strany nebyly schopny dohodnout na smlouvách. "U Hunta jsem si vcelku jistý, že by nám pomohl," dodal Komňacký.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články