Zpět na » » Bednář byl rád, že se Spartě podařilo nepříznivý vývoj slavnostního zápasu zvrátit

Bednář byl rád, že se Spartě podařilo nepříznivý vývoj slavnostního zápasu zvrátit

Bednář byl rád, že se Spartě podařilo nepříznivý vývoj slavnostního zápasu zvrátit © sparta.cz - Útočník Roman Bednář přispěl k výhře Sparty jedním gólem

2

Líbilo se

24.11. - Fotbalisté pražské Sparty oslavili stodvacetileté výročí svého klubu tím nejlepším možným způsobem. Ač po šestadvaceti minutách domácího utkání s Mladou Boleslaví prohrávali, svého soupeře nakonec předčili v tradičním domácím stylu. Výhrou 4:1 si navíc pohlídali náskok v čele soutěže.

Byl to na Letné velkolepý sobotní večer. Sparta má sice i normálně začátky zápasů pojaté jako show s nástupem vlajkonošů a fotbalisté přichází na trávník za zvuků klubové hymny, jenže tentokrát to bylo ještě velkolepější. V rámci slavnostního ceremoniálu byla představena jedenáctka složená ze sparťanských legend a po jedné z nich, Andreji Kvašňákovi, dokonce klub pojmenoval jednu z tribun letenského stadionu.

"Bylo to fantastické, každý, kdo má Spartu v srdci, si to musel užít. Fanoušci připravili výborné choreo. Smekám před nimi, protože včera, když jsme trénovali, tak jsem viděl, jak to připravovali a dá to hodně práce," hodnotil slavnostní atmosféru útočník Roman Bednář.

Potom už pozornost vzbuzoval samotný zápas a rozhodně bylo na co koukat. Sparta neměla nic jistého, a i když si vypracovala první velkou šanci, nakonec inkasovala. "Před zápasem jsme si s klukama dělali legraci, že když hodně chcete, aby se něco povedlo, tak se to často zaškobrtne. Což se nakonec i stalo," vyjádřil se k nepříliš vyvedenému začátku Bednář.

I pro něj bylo utkání s Boleslaví speciální. V dresu Středočechů totiž poprvé nakoukl do nejvyšší české soutěže a o motivaci měl tedy postaráno. "Klobouk dolů přede všema, že jsme to zase dokázali otočit a nakonec jsme mohli přidat ještě další branky."

Boleslavští cítili křivdu

Jak to tak už u fotbalových zápasů bývá, ne všichni byli v tento slavnostní večer spokojeni. U hráčů v modrobílých dresech to navíc bylo druhé střetnutí v řadě, kdy neodcházeli ze hřiště jen poražení, ale také s pocitem křivdy.

"Byl to od něj jasný faul, rozsekl mi ret. Proto jsou ve mně hořké a smíšené pocity. Bohužel to už nevrátíme," vyjadřoval se hostující záložník Ondřej Zahustel na adresu sparťana Costy. Právě zákrok levého obránce na střelce úvodní branky předcházel vyrovnávací trefě domácích.

Částečné zastání našel Zahustel ve slovech svého týmového kolegy Nešpora. Tomu ale ve vyřčení silnějšího výroku bránila obava z případného trestu za neoprávněnou kritiku arbitra. "Myslím, že kdyby to bylo na druhé straně, tak by to bylo písknuté jako faul. Ale nechci už rozhodčího řešit, protože si chci v týdnu odpočinout a ne chodit na arbitráž. Takže abych obrátil list, tak je nás jedenáct na hřišti a můžeme si za to sami," dodal mladoboleslavský útočník.

Kam dál?

Adam Kotrbatý / fotbalportal.cz

Nejnovější články