Zpět na » » Hradec porazil Teplice a "přenechal" jim předposlední místo, Liberec vyhrál v Boleslavi a je již třetí

- Hradec porazil Teplice a "přenechal" jim předposlední místo, Liberec vyhrál v Boleslavi a je již třetí

Hradec porazil Teplice a © fchk.cz - Radost hráčů a fanoušků Hradce

0

Líbilo se

28.04. - REVIEW Hradci Králové se podařilo, díky trefě z první minuty, zvítězit v Teplicích, které jej tak vystřídaly na předposledním místě tabulky. Slovan v Mladé Boleslavi tahal po gólové přestřelce za delší konec, díky čemuž se dotáhl na třetí Jablonec a Sigmu.

FK Teplice - FC Hradec Králové 0:2

Branky: 1. Šisler, 15. Schwarz

V neděli se odehrál záchranářský souboj mezi Teplicemi a Hradcem Králové. V horší situaci byl Hradec, který do utkání nastupoval jako předposlední celek Gambrinus ligy. Po závěrečném hvizdu se ovšem situace obou klubů proměnila.

Hradeckým se proti Teplicím daří a i s tímto zápasem dokázali vyhrát již čtyřikrát po sobě. O výsledku zápasů napověděl již v první minutě Jan Šisler. Jeho náhodná střela zapadla přímo do horního růžku a i on sám byl zřejmě z této úvodní trefy velmi překvapen.

Votroci neponechali nic náhodě a po čtvrthodině hry se radovali podruhé. Tepličtí nejspíše nyní litují nerovnosti svého hřiště, neboť Schwarzova střela která mířila mimo a za brankovou čáru sotva došla, se v pokutovém území náhle stočila a Grigar již nestihl zasáhnout.

Od této chvíle byly Teplice výrazně lepším celkem a vytvořily si mnoho velkých šancí, Hradec naopak nepředvedl v útočné části již prakticky nic. Díky skvělému Lindrovi a mnohdy také štěstí ovšem Teplice snižovací branku nevstřelily. Nejblíže k ní měl Mahmutovič deset minut před koncem, který Lindra překonal, bohužel pro něj, i celé Teplice, stál v ofsajdu.

FK Teplice: Grigar - Kaufman, Lüftner, Vondrášek (79. Kerić), Jablonský, Podaný, Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek, Jindráček, Mahmutovič

FC Hradec Králové: Lindr - Holeš, Šisler, Poděbradský, Hájek, Schwarz (63. Strnad), Hochmeister, Štěpán, Kulič (56. Uškovič), Hadaščok, Klapka

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 2:3

Branky: 56. Nešpor, 89. Sivrić - 45. Rabušic, 70. Rabušic, 90. Štajner

Druhý nedělní zápas, tentokrát o třetí místo, byl velmi zajímavý a na počet gólů bohatý. Celkem padlo pět branek a za delší konec tahali hosté z Liberce.

Na začátku zápasu a po celý první poločas to ovšem na gólové hody nevypadalo. I přesto se ale hrál pěkný fotbal, který se přesouval ze strany na stranu. Boleslav mohla jít do vedení po půl hodině hry, velkou příležitost v podobě penalty ovšem David Jarolím odmítl a trefil pouze tyč.

V samém závěru první půle šli tedy do vedení hosté. Rybalka našel stříleným centrem Rabušice a ten zakončoval přesně hlavou. Deset minut po začátku druhé půle bylo ale srovnáno. Nešporovu střelu tečoval ve skluzu Kelič tak nešťastně, že změnila směr do protipohybu Kováře, který již nic nezmohl.

Liberec ovšem šel v sedmdesáté minutě opět do vedení. Rabušic téměř do detailu zopakoval svou trefu z první půle, jen s tím rozdílem, že tentokrát byl asistentem branky Šoural.

Mladoboleslavští fotbalisté ovšem ukázali, že o Evropské poháry stojí a nevzdávali se. Vyplatilo se jim to minutu před koncem, kdy Nešpor prodloužil na zadní tyč na které stál připravený Sivrić. Ten vyslal dělovku přesně pod horní tyč proti které Kovář neměl nejmenší šanci.

Radost domácích fanoušků ovšem dlouho netrvala. Uběhlo jen pár vteřin a Liberec již po třetí v utkání vedl. Štajner nejprve rozehrál nebezpečnou standartku a byl to právě tento hráč, kdo z následné dorážky vstřelil vítěznou branku utkání.

Liberec se díky výhře posouvá na třetí místo, kde má stejný počet bodů jako Sigma a Jablonec. Mladá Boleslav ještě šanci na Evropu má, ovšem musí spoléhat na zaváhání všech těchto tří celků.

FK Mladá Boleslav: Miller - Bořil, Dosoudil, Johana, Kúdela - Štohanzl (75. Sivrić), Ščuk, Magera (61. Chramosta), Jarolím, Zahustel (51. Mareš) - Nešpor

FC Slovan Liberec: Kovář - Fleišman, Kováč, Kelič, Kušnír - Delarge (85. Frýdek), Pavelka, Štajner, Rybalka, Sackey (46. Šural) - Rabušic

Josef Hladík / Fotbalportal.cz

Nejnovější články