Zpět na » » Preview 25. kola: V neděli na programu duel jak o záchranu, tak o Evropské poháry

- Preview 25. kola: V neděli na programu duel jak o záchranu, tak o Evropské poháry

Preview 25. kola: V neděli na programu duel jak o záchranu, tak o Evropské poháry © fkmb.cz - Mladá Boleslav - Slovan Liberec, v akci Gebre Selassie a Kulič

1

Líbilo se

28.04. - PREVIEW V nedělním odpoledni jsou na programu další dva zápasy. Nejprve přivítají v záchranářském duelu Teplice Votroky z Hradce, poté je na programu souboj o třetí místo mezi Mladou Boleslaví a Libercem.

FK Teplice - FC Hradec Králové

Jelikož je tabulka velmi vyrovnaná, v neděli čeká Gambrinus ligu další záchranářský souboj. Tentokrát přímý. Čtrnácté Teplice přivítají předposlední Hradec a vítěz nezíská pouze tři body, ale rovnou šest.

O vítězi utkání ovšem lze těžko dopředu rozhodovat. Teplice hrají na domácí půdě a ve stejně vypjatém zápase dokázali nedávno deklasovat Dynamo. Proti Hradci se jim však vůbec nedaří a v posledních pěti střetnutích jej nedokázali ani jednou porazit, přičemž Votroci v posledních třech těchto utkání vždy tahali za delší konec.

Hradeckým fotbalistům se na jaře naopak vůbec nedaří a z celé této části dokázal získat pouhých pět bodů, navíc, většinu z nich přivezl z venkovních hřišť. V Teplicích se tak bude snažit navázat na příznivou sérii a právě na úkor nich se pokusí vyplout ze sestupových vod.

Teplice budou postrádat Rosu a Matula, Hradec pouze jednoho hráče, kterým je Dvořák.

Tip redaktora: 2:1

Mladá Boleslav - Liberec

Tento zápas je téměř opačný, nehraje se v něm o záchranu, ale o Evropské poháry. Jak šestý Liberec, tak také sedmá Mladá Boleslav, stále mají šanci se do Evropy dostat přes konečné třetí místo v Gambrinus lize.

Dík ztrátě Jablonce proti Plzni, se dnes může Liberec dotáhnout na svého okresního rivala. V případě vítězství Mladé Boleslavi, by se tento celek z města automobilů dostal k třetímu místu na rozdíl pouhých dvou bodů.

Oba celky tak mají o velkou motivaci postaráno. Pro vítězství Liberce mluví jeho forma, kdy si již čtyři zápasy po sobě dokázala připsat plný počet bodů. Stejný počet zápasů dokázal v řadě vyhrát také při vzájemných zápasech se svým dnešním soupeřem. Mladá Boleslav má sice střídavé výkony a nepříznivou bilanci, ovšem jedná se o velmi nebezpečný a nevyzpytatelný celek, který navíc hraje na domácí půdě, kde je vcelku úspěšná.

V tomto utkání si nezahrají liberecký Pimpara a mladoboleslavský Janíček. Oba jsou mimo hru díky zranění.

Tip redaktora: 2:0

Josef Hladík / Fotbalportal.cz

Nejnovější články