Zpět na » » Dukla Praha napravila porážku z Plzně, když Dynamu připravila debakl

- Dukla Praha napravila porážku z Plzně, když Dynamu připravila debakl

Dukla Praha napravila porážku z Plzně, když Dynamu připravila debakl © fkdukla.cz - Luboš Kozel

0

30.03. - REVIEW Mladá Boleslav porazila Slovácko a Liberec Sigmu Olomouc. Dukla Praha poslala jihočeské Dynamo domů s debaklem 4:0 a napravila na výbornou porážku z Plzně v minulém kole.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 2:0

Branky: 20. Mareš, 44. Ščuk

Utkání dominovala, v tabulce lépe postavená, Mladá Boleslav, která Slovácko nepustila k mnoha šancím a sama si jich několik vytvořila. První z nich využila již ve dvacáté minutě utkání, kdy Jakub Mareš proměnil pokutový kop, který byl nařízen po faulu na Johanu. Druhý gól přidala Boleslav ještě před odchodem do kabin a to ve 44. minutě. Tentokrát se po přesném centru prosadil Sčuka, který hlavou poslal míč k pravé tyči Melichárkovi branky. Další gól již nepadl a Boleslav si připsala tři body, naopak Slovácko již po druhé za sebou nezískalo ani bod.

FK Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil - Sloboda (76. Kúdela), Jarolím, Štohanzl, Ščuk, Mareš (84. Sivrič) - Nešpor (89. Chramosta).

1. FC Slovácko: Melichárek - Kuncl, Mezlík, Trousil, Reinberk - Hlůpik (63. Skalák), Volešák, Valenta, Hofmann - Kerbr (63. Kovář), Došek.

FC Dukla Praha - SK Dynamo České Budějovice 4:0

Branky: 13. Borek, 43. Pospěch, 72. Božič, 74. Borek

Pražská Dukla napravila poslední porážku v Plzni více než dobře. Porazila českobudějovické Dynamo 4:0. Hned ve 13. minutě otevřel skóre utkání Tomáš Borek, který střelou z pětadvaceti metrů zamířil přesně k tyči. Druhou branku přidal těsně před poločasovou pauzou Zbyněk Pospěch, který zakončoval ve velkém vápně střelou z otočky. Další dva góly padly těsně po sobě. Nejprve v 72. minutě doklepával střílený centr, se kterým si obranu hostí nedokázala poradit, Tomislav Božic, poté, o dvě minuty později, vystřelil Tomáš Borek a míč propadl českobudějovickému Daňkovi do sítě. Pro Borka to znamenalo druhou trefu v utkání. Budějovičtí hráči si sice několik šancí vytvořili, gól se jim ovšem dát nepovedlo a z Prahy tak jedou s prázdnou.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Štětina, Božič, Vrzal - Kalouda, Gedeon, Borek - Hašek (78. Engelmann), Pospěch (83. Malý), Albiach Roger (65. Přeučil)

SK Dynamo Č. Budějovice: Daněk - Novák, Mkoyan, Lengyel (80. Ježdík), Machovec - Hora, Rýdel, Černý, Javorek (63. Táborský), Sandro (73. Klesa) - Řezníček

FC Slovan Liberec - SK Sigma Olomouc 1:0

Branky: 86. Delarge

V utkání mezi Libercem a Sigmou Olomouc šlo očekávat napínavý souboj, což se nakonec potvrdilo. Obě strany si vytvořily po několika šancí, dlouhou dobu však nebyla úspěšná ani jedna. Až čtyři minuty před koncem celého utkání se dostal do brejku Dzon Delarge a vstřelil pro domácí Liberec branku, která byla zároveň jedinou v celém utkání. Pro Sigmu to znamenalo ztrátu jarní neporazitelnosti, Liberec si naopak pojistil náskok před osmou Slavií.

FC Slovan Liberec: Kovář - Kušnír, Karišik, Kováč, Fleišman - Pavelka, Rybalka, Štajner, Frýdek (59. Rabušic) - Delarge, Šural (88. Coufal).

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava, Ordoš - Navrátil (87. Varadi), Schulmeister (61. Petr), Doležal.