Zpět na » » Eden, 20.00: Slavia čeká na výhru v derby už čtyři roky. Uspěje?

Eden, 20.00: Slavia čeká na výhru v derby už čtyři roky. Uspěje?

Eden, 20.00: Slavia čeká na výhru v derby už čtyři roky. Uspěje? © slavia.cz - Derby pražských "S"

0

Líbilo se

29.09. - PREVIEW Derby pražských "S" je tady. Fotbalisté Slavie Praha přivítají na svém stadionu Spartu a věří, že po dlouhé době svého největšího rivala porazí. A to navzdory tomu, že sparťané jsou na tom bodově lépe a mají lepší vzájemnou bilanci.

Aktéři obou stran se shodují, že je pro něj zápas se soupeřem nejatraktivnější duel, který mohou během ligového ročníku zažít. Derby je pochopitelně také médii nejvíce sledované a hojně se k němu vyjadřují fotbaloví odborníci, fanoušci i aktéři minulých klání.

Otázkou však zůstává, zda nejslavnější české utkání bude vyprodané. Je zřejmé, že návštěva bude vysoká, ale zda se Eden naplní do posledního místečka, to jisté není. Nehraje se konečně v pondělí odpoledne, ale v sobotu večer. Těžko by se hledal vhodnější termín. Na druhou stranu lístky slávistická strana speciálně na tento zápas zdražila.

Co se týče dosavadních výkonů v ligovém ročníku, je na tom lépe Sparta. Letenští rozehráli sezonu výborně a brzy se usadili na čele tabulky, ovšem poslední dva zápasy nezvládli. Padli v Plzni a pak také doma se Sigmou Olomouc. Slavia prohrála pouze jednou, ovšem z vítězství se radovala jen dvakrát. Nasbírala tak o pět bodů méně než soupeř.

Ať tak či tak, uspět chce v derby každý a podle toho se také přizpůsobí taktika. "Těším se moc, je to moje už několikáté derby a doufám, že do něj vstoupíme jako do toho posledního. Že půjdeme do vedení a dotáhneme to tentokrát do vítězného konce,“ nechal se slyšet Martin Latka.

"Oni se snaží hrát fotbalově, kombinovat. Z toho úhlu pohledu to vypadá, že jsou hodně zaměřeni na útok a ne tak moc na defenzivu. Když po dobré presingu získáme balon, můžeme díky rychlým protiútokům hrozit. To je recept na vítězství," myslí si obránce Ondřej Švejdík.

V pořadí 278. derby pražských "S" vypukne v sobotu ve 20 hodin.

SK Slavia PrahaSlavia Praha - Sparta PrahaAC Sparta Praha

Datum a čas zápasu: 29.9. 2012, 20:00

Místo: Stadion Eden, Praha

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Noviny
Nejnovější články