Zpět na » » Souhrn 9. kola GL: Jablonec v dohrávce pouze remizoval, je však v čele

Souhrn 9. kola GL: Jablonec v dohrávce pouze remizoval, je však v čele

Souhrn 9. kola GL: Jablonec v dohrávce pouze remizoval, je však v čele © fkmb.cz - Mladá Boleslav - Baník Ostrava

0

01.10. - AKTUALIZOVÁNO Olomoučtí fotbalisté si čtvrou výhru v řadě nepřipsali, doma s Brnem remizovali 1:1. Po dlouhé době vyhrály České Budějovice, naopak Příbram na první výhru stále čeká. Baník vedl nad Mladou Boleslaví o dvě branky, přesto bere jen bod. Derby zvládla lépe Slavia. Plzeň i Liberec ztratili. V dohrávce Jablonec pouze remizoval s Duklou.

FC Vysočina JihlavaJihlava 2:1 (1:0) Příbram1. FK Příbram

Branky: 2. Koukal (vlastní), 68. Tecl (pen.) - 83. Trapp

Vysočina pokračuje v dobrých výkonech, Příbram se dál trápí. Tak by se dal charakterizovat zápas, ve kterém domácí Jihlava zdolala Příbram 2:1. Jihlava se raduje ze třetí výhry v sezoně, Příbram zůstala na pěti bodech za pět remíz.

Zápas se pro hosty vyvíjel špatně už od 2. minuty, když si dal po centru z levé strany vlastní gól Koukal. Domácí byli v první půli lepší, tlačili se do šancí a několikrát míč nebezpečně prošel pokutovým územím hostů. V 65. minutě nastřelil útočník Tecl břevno hostující branky, o tři minuty později se už ale prosadil. Po faulu v pokutovém území se postavil k penaltě a s přehledem proměnil. V 83. minutě sice Trapp snížil, ale to bylo ze strany Příbrami všechno.

SK Sigma OlomoucSigma Olomouc 1:1 (1:1) Zbrojovka BrnoFC Zbrojovka Brno

Branky: 29. Dreksa - 23. Švancara

Vítězná olomoucká série skončila. Fotbalisté Sigmy si doma neporadili s nováčkem z Brna a pouze remizovali. Brno se tak dál drží v horní polovině tabulky. Zápas okořenily dvě červené karty, na každé straně jedna.

Hostující tým do utkání vstoupil odvážně a se soupeřem hrál otevřenou partii. A bylo to také Brno, které se dostalo do první šance. Po střele Zavadila měl brankář Blaha co dělat, aby míč vytáhl na rohový kop. Ve 23. minutě už se natahoval marně. Ke střele na hranici pokutového území napřáhl Švancara a Brno vedlo. Hostům ale vedení vydrželo chvíli, po rohovém kopu se prosadil Dreksa. V následujících minutách se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém však blíže ke skórování měli hosté. Na začátku druhé půle dobře střílel střídající Fall, v samotném závěru vystrašil domácí fanoušky aktivní Zavadil. Utkání skončilo remízou.

SK Dynamo České BudějoviceDynamo České Budějovice 3:2 (2:0) FK TepliceFK Teplice

Branky: 22. Táborský, 37. Klesa, 73. Machovec - 77. Jarolím, 86. Vachoušek

Kdo ví, jak by vypadal zápas, kdyby hosté proměnili velkou šanci už ve dvacáté vteřině zápasu. Podaného však vychytal Daněk a dorážku Jiráček trestuhodně zahodil.

Do vedení se tak dostali domácí. Ve 21. minutě Sandro vysunul Táborského a na dloubáček domácího útočníka gólman Grigar neměl. Ve 36. minutě navíc přišel další úder. Po rychlém protiútoku hostující obrana zachybovala a Michal Klesa neměl žádný problém zvýšit náskok Budějovic.

Budějovice hrály v pohodě a na začátku poslední dvacetiminutovky přidaly pojistku. Javorek prostrčil míč na Machovce a ten krásnou ranou k pravé tyčce potřetí překonal Grigara. Za další dvě minuty mohl přidat čtvrtou trefu Táborský, tentokrát se Grigar vyznamenal.

Všichni už si mysleli, že je hotovo. To byl ale velký omyl. Teplice se rozehrály a dokázaly zápas neuvěřitelně zdramatizovat. V 77. minutě Vůcha našel centrem Marka Jarolíma a ten dokázal snížit na 3:1.

A tři minuty před koncem přišla branka na 3:2, po menší chybě gólmana Daňka se prosadil Vachoušek. Daněk byl v závěru hodně nejistý a při pokusu Vůcha měl velké štěstí. Teplice poté dokonce vyrovnaly, gól ale kvůli ofsajdu neplatil. A tak České Budějovice porazily ve velice dobrém utkání Teplice 3:2.

FC Baník OstravaBaník Ostrava 2:2 (2:1) Mladá BoleslavFK Mladá Boleslav

Branky: 16. Majtán, 32. Lukeš - 45. Sivrič, 63. Nešpor

Baník podruhé za sebou vedl 2:0 a znovu výsledek neudržel. Navíc vedl už ve čtvrtém zápase po sobě a znovu nevyhrál. Baník je tak až na čtrnácté pozici a bude muset něco dělat.

Baník šel do vedení v 15. minutě, po Zawadově centru se prosadil Majtán. Z ničeho nic ale mohl vyrovnat Štohanzl, jenže ten ve vyložené pozici přestřelil.

32. minuta nabídla další skvělou akci, kterou si vzal na starost Martin Lukeš. Ten vystřelil a míč zapadl přesně do horního růžku. Na konci první půle ale dokázali hosté snížit, rychlý protiútok proměnil v branku Matej Sivrič.

Hned vzápětí mohl třetí branku domácích vstřelit Zawada, parádním zákrokem ho ale o branku obral gólman Miller.

U branky asistoval Nešpor. A právě tento hráč v 63. minutě po Marešově přihrávce vyrovnal. Mladá Boleslav nakonec mohla brát tři body. Na brankáře Bučka šel sám Bulut, ale Buček skvěle zasáhl. Zachránil tak Baníku bod.

SK Slavia PrahaSlavia Praha - Sparta Praha 1:0 (0:0)AC Sparta Praha

Branky: 73. Latka

Podrobné review ZDE.

Nedělní zápasy:

FC Viktoria PlzeňViktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)1. FC Slovácko

Branky: 58. Rajtoral - 53. Došek

První nebezpečnou střelu si připsal až v 39. minutě domácí Horváth, který zakončoval Rajtoralův centr, Melichárek však vyrazil.

V 53. minutě šli do vedení hosté. Po ukázkovém brejku se trefil Došek. Netrvalo však dlouho a bylo vyrovnáno. Po parádní kolmici se do úniku dostal Rajtoral, který udělal kličku brankáři a pohodlně skóroval do prázdné branky. Ten pak neproměnil své další šance stejně jako Bakoš či Hora, a tak skončilo utkání remízou.

"Slovácko si za sympatický výkon bod zaslouží. Pro nás je to sice ztráta a měli jsme tam několik šancí, které nám mohly přinést vítězství, ale na druhou stranu je třeba přiznat, že Slovácko zase nastřelilo tyč," řekl plzeňský kouč Pavel Vrba.

FC Hradec KrálovéHradec Králové - Slovan Liberec 2:2 (1:1)FC Slovan Liberec

Jablonec - Dukla Praha 2:2 (1:1)

Branky: 35. Novák, 90.+3. Lafata - 16. Berger, 57. Vrzal

Na severu Čech se začalo pěkně zostra. Hned po dvaceti sekundách hry mohl skórovat Lafata a poté z dorážky Kovařík, brankář Dukly Rada byl však pozorný. Po čtvrt hodině udeřil zničehonic celek z Julisky. Berger převzal na hranici ofsajdu centr Malého a zamířil přesně mezi Špitovy nohy. Poté se šance střídaly na každé straně jako na běžícím páse. Neprosadili se ale ani jablončtí Čížek s Lafatou, ani hostující Pázler. Ve 35. minutě bylo vyrovnáno. Pěkný Kovaříkův centr z pravé strany usměrnil hlavou do brány Novák.

Ve druhé půli šla do vedení znovu Dukla. Po rohovém kopu se v 57. minutě ve skrumáži těl nejlépe zorientoval Vrzal a bombou pod břevno nekompromisně zavěsil. O čtvrt hodiny později mohli Pražané odskočit na rozdíl dvou branek, Vaňkův faul však Hašek nepotrestal a poslal míč asi metr nad bránu!

Deset minut před koncem se hlavou neprosadil Beneš. Tentýž hráč ale ve 3. minutě nastaveného času prodloužil míč na hlavu Lafaty, který vyrovnal a zajistil tak Jablonci bod.