Zpět na » » Baník může hrát proti Slavii na svém novém trávníku

- Baník může hrát proti Slavii na svém novém trávníku

Baník může hrát proti Slavii na svém novém trávníku © fcb.cz - Rekonstrukce trávníku na ostravských Bazalech

2

Líbilo se

01.08. - Ostravský Baník odehraje svůj první domácí duel nové sezóny se Slavií na Bazalech. V úterý to definitivně potvrdila komise pro stadiony a hrací plochy.

Dlouho nebylo jasné, kde Baník sehraje své první domácí duely. Spekulovalo se o vítkovickém stadionu či nějakém v okolí. Čerstvě zrekonstruovaný trávník na Bazalech byl však označen jako hratelný, tudíž se 2. kolo se Slavii odehraje v původním termínu (sobota 18:00) na původním místě.

Podle šéfa komise, Petra Voženílka, se hrací plocha díky dobrému počasí výrazně zlepšila. Stébla ale ještě nejsou dostatečně zakořeněná, a tak hřiště zařadil do poslední kategorie C.

Hráči, vedení a také fanoušci mají však v hlavách obavy, jestli se nový trávník jedním zápasem neponičí. „Je faktem, že zápas může novému trávníku na Bazalech uškodit. Ale vzhledem k tomu, že máme léto, čili stále poměrně příznivé vegetační období, mělo by být v silách Baníku případné poškození napravit. Horší by bylo, kdybychom měli listopad. To by mohlo klubu případné poničení plochy přinést trvalejší následky,“ dodal šéf komise.

Domovský stánek Ostravských čeká přestavba, některé ochozy jsou už dokonce zdemolovány. Vedení chtělo utkání přeložit, proti však byli sešívaní.

Rozhodnutí komise potěšilo baníkovské fanoušky, kteří se chystají svůj klub v důležitém utkání podpořit. Očekává se na české poměry solidní návštěva.

Kam dál?

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
votee - 03.08. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://nete.bloger.cz/

votee

Jsem rád, že se bude hrát na Bazalech, ale byl bych radši kdyby se hrálo v jiném termínu. Budou to nervy, aby to trávník vydržel.

CHACHARJAKCYP
votee - 01.08. Odpovědět

sázení, kvalitní info

http://nete.bloger.cz/

votee
tyzys - 01.08. Odpovědět

Fotogalerie z průběhu rekonstrukce hřiště na Bazalech:

http://www.fotbalovestadiony.cz/rekonstrukce-bazalu-se-protahne-banik-zahaji-sezonu-ve-vitkovicich

tyzys
Související odkazy
Nejnovější články