Zpět na » » Disciplinární komise: Kweuke za vyražený zub trestán nebude

Disciplinární komise: Kweuke za vyražený zub trestán nebude

Disciplinární komise: Kweuke za vyražený zub trestán nebude © sparta.cz - Leo Kweuke (vpravo) se svým spoluhráčem Václavem Kadlecem

0

Líbilo se

12.04. - Disciplinární komise FAČR neshledala v zákroku sparťanského útočníka Leonarda Kweukeho vážné provinění a trestat ho dodatečně nebude. Naopak pokutu může dostat celý sparťanský klub za údajné rasistické chování části letenských příznivců.

Podnět k disciplinární komisi podal liberecký klub, kterému bude Fleišman chybět až pět týdnů. Disciplinárka se však rozhodla Slovanu nevyhovět. Zpráva o faulu Kweukeho nebyla zahrnuta ani v zápisu o utkání, ani ve zprávě delegáta. A podle komise rozhodčích měl sudí Příhoda sparťanského fotbalistu potrestat žlutou kartou.

"Disciplinární komise se v tomto případě přiklonila k názoru odborné komise, a to znamená, že není důvod zahájit disciplinární řízení," uvádí se v komuniké DK.

Disciplinární komise místo toho zahájila řízení se Spartou kvůli chování letenských fanoušků. Ti měli podle jejího podezření v Liberci rasisticky urážet obránce Thea Gebre Selassieho. Letenskému týmu tak hrozí další pokuta.

Následující dva zápasy vynechá příbramský Lukáš Pleško, který pyká za kopnutí soupeře v nepřerušené hře a v dvou duelech nenastoupí ani jablonecký obránce Filip Novák, který byl právě v Příbrami vyloučen. Kvůli osmi žlutým kartám si dvě utkání nezahraje slávista Martin Latka. Dalších osm hráčů vynechá 25. kolo Gambrinus ligy pro čtyři žluté karty - Vladimír Darida (FC Viktoria Plzeň), Vladan Milosavjev, Matej Sivrič (oba Viktoria Žižkov), Jiří Fleišman (Slovan Liberec), Matěj Štochl, Josef Divíšek (oba Příbram), Štěpán Vachoušek (Teplice) a Petr Johana (Mladá Boleslav).

Disciplinární komise zahájila řízení s trenérem FK Teplice Petrem Radou za jeho vykázání na tribunu v utkání s Dynamem České Budějovice. Kluby Dukla Praha a Slovan Liberec zaplatí pokutu 30 tisíc korun každý, a to za výtržnosti mezi hráči, které se staly těsně po utkání 23. kola Gambrinus ligy na Julisce.

Rozhodčí Tomáš Lakomý zaplatí pokutu 10 tisíc korun za špatně vyplněný zápis o utkání dorostenecké ligy FC Baník Ostrava - 1. FC Slovácko, který vykazoval několik závažných chyb. "Vzhledem k probíhajícímu šetření orgány činnými v trestním řízení zastavila komise Tomáši Lakomému zákaz výkonu činnosti rozhodčího až do vyšetření případu," uvedla DK v komuniké. Lakomý čelí obvinění z ovlivnění výsledku.

Asistent rozhodčího z utkání Poháru České pošty Petr Blažej řídil pohárové utkání Sigma Olomouc - Baník Ostrava po požití alkoholu, což před komisí doznal a zaplatí pokutu 5000 korun. "Komise vzala v úvahu, že Petr Blažej přiznal svoje pochybení, že delegát utkání hodnotil výkon asistenta známkou osm. Navíc tento případ řešila i komise rozhodčích, která Petru Blažejovi omezila delegaci," dodala fotbalová disciplinárka ve svém prohlášení.

Kam dál?

Michal Sitek / Mediafax

Související odkazy
Nejnovější články