Zpět na » » Smáli se jim, že v době krize za týmem nestojí. Fanoušci Baníku nyní ukazují opak

- Smáli se jim, že v době krize za týmem nestojí. Fanoušci Baníku nyní ukazují opak

Smáli se jim, že v době krize za týmem nestojí. Fanoušci Baníku nyní ukazují opak © chachari.cz - Fanoušci Baníku Ostrava při utkání na Slovácku

3

Líbilo se

31.03. - Při každé příležitosti škarohlídové příznivcům ostravského Baníku vyčítali, že při špatných výkonech mužstvo nepodporují a chodí v mizerných počtech. Pravda je taková, že Baníku se v současnosti nedaří, přesto fanoušci chodí na zápasy v hojném počtu a pořádají nejrůznější aktivity jako například účast na tréninku A mužstva.

Poměrně velký počet obdržených branek, mizerná koncovka, špatné výsledky a umístění na sestupové príčce. To je vizitka fotbalistů Baníku Ostrava, kteří jsou ve vážném sestupovém ohrožení.

Podle nejrůznějších teorií lidí, kteří se fanouškům Baníku smáli, že jsou "jako na baterky" a chodí jen v dobách slávy, byste si mohli myslet, že momentálně v Ostravě po fotbale neštěkne ani pes. Jenže opak je pravdou. Také díky příchodu nového majitele, který představil jasnou vizi, vycítili lidé v Ostravě a okolí, že jejich milovaný Baníček potřebuje výrazně pomoct.

Skalní příznivci organizují nejrůznější akce, které mají Baníku pomoct udržet se v nejvyšší soutěži. Už podruhé v krátké době přišli fanoušci na trénink psychicky povzbudit tým před nadcházejícím zápasem. Poprvé se tak stalo před utkáním v Edenu proti Bohemians, tehdy Ostravané těsně zvítězili. Podruhé v sobotu před duelem proti mistrovi z Plzně.

"Vyzýváme opět všechny chachary, kteří ještě věří, že zachráníme první ligu, aby přišli podpořit hráče na sobotní trénink," stálo ve čtvrtečním prohlášení na fanouškovském webu chachari.cz. Na oba tréninky přišlo průměrně 200 fanoušků.

Baníkovci se snaží také pomoct finančně, aby se liga dál mohla hrát na ostravských Bazalech. Nové vedení Baníku zřídilo transparentní účet, na který můžou fanoušci přispět libovolnou částkou. Na účtě během dvou měsíců přibylo téměř 600 tisíc korun, přispěli i hráči nebo významné osobnosti klubu nebo města. Nedávno navíc vzniklo občanské sdružení Baník Baníku, které má přispět ke stabilitě klubu v budoucnosti. Jeho předsedou se stal bývalý vynikající hráč ostravského Baníku Václav Daněk.

A v jarní části ligy se výrazně zvedly počty diváků na domácí zápasy. Proti Jablonci se na zápas přišlo podívat sedm tisíc lidí, záchranářský souboj s Českými Budějovicemi sledovalo 8 248 diváků. Tato návštěva byla na Bazalech největší v sezoně, překonala i podzimní utkání se Spartou. A v obou případech šlo o největší návštěvu kola. Na venkovní zápasy na Spartu i Slovácko vyrazilo přes tisíc fanoušků Baníku.

O podporu fanoušků se tak ostravští fotbalisté opřít mohou. Teď jde jen o to, aby v posledních osmi zápasech získali tolik bodů, aby příští rok nemuseli hrát druhou ligu. S novým trenérem Radkem Látalem je čeká pořádný kus práce.

Kam dál?

Michal Sitek / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
hert - 03.04. Odpovědět

velmi zajímavé zápasy na dnes

http://cospe.bloger.cz/

hert

ibra sa spametaj.....takto to vidia ludia len kvoli mediam ktore nikdy nic pozitivne na fanusikov nepovedia...

feri1369

to nejsou fandové, ale banda ožralců a kriminálníků, která děla neustále neskutečné potížé. Doufám, že kvůli takové bandě idiotu konečně ten Baník spadne ať je máme z očí. A ta slušná část fandů? ta se na tu ostudu už dávno dívat nemůže a raději nechodí.

ZlatanIbra

Jsi vystihl ^_^

BlackAngel
mvv - 02.04. Odpovědět

Ted jsi se jako idiot ukazal spis Ty, Ibra...

mvv
Vardy - 31.03. Odpovědět

Co to je zas za článek? Nebudu hodnotit kvalitu, ta jistě bude na dobré úrovni, ale komu tohle cpeš? Si protěžuj ten svůj Bahník někde jinde, tady na to nikdo, krom Baníkovců, není zvědavý. Navíc, každý kdo má oči, to vidí a ví, jací jsou Chachaři věrní fanoušci v těhle dobách, buďte rádi, že vás to spojilo. To je vše co bych k tomu dodal.

Vardy
mvv - 02.04. Odpovědět

Je "demokracie", nikdo Tě nenutí číst to.

Autore, hezký článek! :)

mvv
Vardy - 04.04. Odpovědět

Co si představuješ pod pojmem demokracie? Asi něco jiného než to ve skutečnosti znamená. Tohle je, nebo alespoň má být, nezaujatý fotbalový portál pro všechny fanoušky. Článek o Baníku dokážu přijmout, ale jde o to jakým stylem je napsaný. Autor má být neobjektivní, pokud není hodí se to do jiné sekce např. "Pro Baníkovce". Vůbec nekritizuji článek z hlediska toho jak je napsaný, ale už po přečtení nadpisu z toho bije do očí, že autor protěžuje svůj klub.

Vardy
Související odkazy
Nejnovější články